Siedziska Siti firmy Vank. Fot. Vank

Siedziska Siti firmy Vank. Fot. Vank

  • Autor: mg
  • 14 gru 2017 09:10 (aktualizacja: 15 gru 2017 08:43)

Soft seating – jak wprowadzić kolory do biura

Biuro wcale nie musi być szare i nijakie. Co więcej, naprawdę niewiele trzeba, żeby wprowadzić do niego energetyczne kolory, które zdynamizują tą przestrzeń. Wystarczy sięgnąć po biurowe sofy, fotele i pufy. Prezentujemy najciekawsze propozycje dostępne w polskich sklepach.

Sofy w biurach - ciekawe projekty czołowych producentów

Kolorowe meble biurowe to nie tylko kwestia estetyki. Umiejętnie zastosowane kolory będą miały pozytywny wpływ na pracowników, nawet gdy za oknem będzie szaro. Ciepłe czerwienie, żółcie i pomarańcze ożywią wnętrze oraz wypełnią je energią. Z kolei zieleń, fiolet i niebieski nie są tak energetyzujące, jednak również będą relaksującą odmianą. Wprowadzenie do biura kolorów pod postacią sof, foteli czy puf to nie tylko zabieg aranżacyjny, ale też sposób na zwiększenie efektywności pracowników.

Nasze biura przeszły w ostatnim czasie dużą ewolucję. Nie są już przestrzeniami, w których królują wyłącznie biurka i fotele o niezbyt wyrafinowanym designie. Wpłynęły na to nowe trendy w aranżacji biur, ale też coraz ciekawsza oferta meblarska dostępna w naszych sklepach. Producenci mebli biurowych od pewnego czasu stawiają na nowoczesne formy i zwariowane kształty, które w parze z odważnymi barwnymi akcentami tworzą niepowtarzalne wnętrza.

Gdzie najczęściej trafiają kolorowe meble? Na pewno do modnych ostatnio biurowych stref relaksu i chilloutroomów, w których pracownicy mogą choć na chwilę komfortowo odpocząć. Kolorowa przestrzeń działa odprężająco, ale też daje zastrzyk pozytywnej energii. Z kolei sofy, fotele czy nawet pufy ustawione w recepcji korzystnie wpływają na odbiór biura. Kolor może się także pojawić w przestrzeniach typu open space. W jaki sposób? Wystarczy zastosować barwne panele akustyczne lub ścianki działowe.

Fotele, wykładziny, panele akustyczne, sofy, a nawet biurka – im bardziej kolorowe, tym przyjemniej przebiega ludziom praca. Są bardziej kreatywni i wydajni oraz chętniej spędzają w biurze czas. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce