Meble.com.pl - komfort na miarę

Model "Linda" firmy Sits. Fot. Sits.

Sofy, białe i funkcjonalne wyspy w salonie - 23 propozycje

  • Autor: uk
  • 12 marz 2014 11:56 (aktualizacja: 14 marz 2014 06:03)

Modna biel pojawia się również w meblach wypoczynkowych. Jasna tapicerka wygląda dobrze zarówno na modelach minimalistycznych, jak i klasycznych.

Gładkie, pikowane, z marszczeniami i bez. Zestawy wypoczynkowe o minimalistycznej, czy też klasycznej formie dobrze prezentują się w bieli i w jasnych tkaninach, czy w skórach. Wnoszą do wnętrza wizualną lekkość. Stanowią "wyspy spokoju" w salonie, łagodząc wszelkie zdecydowane, geometryczne linie - właśnie dzięki bieli. Z kolei w przypadku form organicznych, biel podkreśla linie łagodne. 

Warto tez zauważyć, że biała tapicerka w połączeniu z elementami wykonanymi z chromowanej stali lub metalu przynosi ciekawe efekty. Model "Milos" firmy Bo Concept charakteryzuje się prostopadłościenną, minimalistyczną formą. Wizualną lekkość akcentuje biała skóra „Rio” oraz delikatne metalowe nóżki. 

Biel contra kolor

Niekiedy biała tapicerka łaczona jest z kolorowymi dodatkami, tj. poduszki. Model "Soft" firmy Comforty to proste rozwiązanie – drewniana konstrukcja-skrzynia, do której „wrzucone” zostały miękkie poduchy. Ożywiającym akcentem kolorystycznym są dodatkowe poduszki w kontrastujących barwach. „Soft” dostępny jest w tkaninach i Alcantarze. Zestaw obejmuje 3-osobową sofę oraz fotel.

Półki i stoliczki i nie tylko

Sofa "Grand Vario" firmy Etap Sofa to model wygodny i elegancki. Obszerne siedziska, szerokie podłokietniki i wysokie oparcia, pozwalają stworzyć w salonie prawdziwą oazę wypoczynku. Półki na książki i prasę, ruchomy stolik do pracy z laptopem, czy port USB to tylko niektóre niespodzianki, jakie kryje w sobie ta kolekcja.

Często w zestawach wypoczynkowych dostępne są modele z wysuwanym zagłówkiem, wyciąganym oparciem, składanym podłokietnikiem czy ruchomym narożnikiem.

Na przykład zestaw "Corniche" firmy Cotta jest wyposażony w mechanizmy regulacji zagłówków, co umożliwia zmianę położenia i kąta nachylenia zagłówków. Sofy mogą być tapicerowane tkaniną, jak i skórą. Proste, nieco kubistyczne linie wyśmienicie wpisują się zarówno we wnętrza awangardowe, jak i te nieco bardziej klasyczne. 

„Gio” firmy Gala Collezione wyposażony jest w system rozkładania siedzisk, których kąt nachylenia można płynnie regulować za pomocą elektrycznych sensorów lub manualnie. W skład systemu wchodzą również barki – prostokątny i trójkątny oferujące możliwość wygodnego odstawienia np. szklanki z napojem. Barki posiadają również poręczne schowki, które mogą pełnić rolę gazetników.

W zestawie "Dolce" (producent: Gala Collezione) zagłówki pozwalają dostosować optymalną wysokość oparcia dla głowy.

 

 

 

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA