Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa "Gordon Lux" firmy BRW. Fot. BRW.

Sofy i fotele - spokojna klasyka

  • Autor: uk
  • 06 sie 2014 14:47 (aktualizacja: 11 sie 2014 08:22)

Jakie meble określamy mianem "spokojna klasyka"? Otóż, mamy na myśli formy nawiązujące do stylu klasycznego, ale pozbawione zdobień, które przyciągałyby zbyt dużą uwagę.

Oczywiście nie oznacza to, że meble prezentujące tego rodzaju stylistykę są pozbawione jakiejkolwiek finezji! Zazwyczaj meble wypoczynkowe o "spokojnej klasyce" charakteryzują się delikatnymi zaokrąglonymi liniami, które wprowadzają odrobinę kobiecej atmosfery do salonu. 

Często też sofy i fotele klasyczne wyróżniają się "skromną" kolorystyką tapicerki - w tym przypadku znajdujemy przede wszystkim kolory ziemi - beże, odcienie brązu, szarości, czy też tonacje rdzawe, kojarzące się z jesienną aurą. Niekiedy tapicerka prezentuje barwną kratę jako kontrast do formy, zdającej się mówić "wtapiam się w otoczenie, jestem niewidzialna"! A tu niespodzianka! Kraciasty motyw aż "gada"!

W estetyce "spokojnej klasyki" mile widziane są również sofy i fotele w delikatnych pastelach. Tutaj forma mebli może być zaakcentowana na przykład białą lub utrzymaną w kolorze ecru lamówką. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA