Kolekcja Modo firmy Wajnert. Fot. Wajnert

Kolekcja Modo firmy Wajnert. Fot. Wajnert

  • Autor: mg
  • 07 lut 2018 10:44 (aktualizacja: 08 lut 2018 15:18)

Sofy i fotele w kolorze ciemnej zieleni - wybór wciąż modny

Ubiegłorocznym hitem kolorystycznym w wyposażeniu wnętrz był niewątpliwie greenery. Pojawił się on zarówno pod postacią mebli, jak i dodatków dekoracyjnych. Zapoczątkował też modę na meble w ciemnej zieleni. Zobaczcie sofy i fotele utrzymane w tej właśnie kolorystyce.

Czytaj też: Meble w stylu Wabi-sabi - wybierz je, gdy znudził Ci się minimalizm

Za sprawą „greenery” do wnętrz wkroczyły ciemniejsze odcienie zielonego – szmaragdowy i butelkowy. To właśnie one były jednymi z najmocniejszych trendów kolorystycznych poprzedniego roku. Polacy pokochali nasyconą zieleń we wnętrzach i coraz śmielej zaczynają z nią eksperymentować. Ciemna zieleń pozwoliła na przełamanie dyktatu biało-szarych wnętrz w typie skandynawskiego minimalizmu. Dodatkowo wzmocniła zainteresowanie naturalnymi materiałami i rozwiązaniami proekologicznymi.

Dosłowne przeniesienie koloru „greenery” do wnętrz nie jest łatwe. Częściej występuje on pod postacią dodatków, choć wielu producentów mebli również zdecydowało się po niego sięgnąć.

Dzięki ciemnej zieleni pojawiła się ciekawa alternatywa dla jasnych, neutralnych wnętrz. Poza tym wnętrza w ogóle "nabrały koloru". Zapewne popularność greenery w dużej mierze przyczyniła się także do uznania wyrazistego Ultra Violet za kolor 2018 roku.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ