Meble.com.pl - komfort na miarę

"Presto" firmy Wajnert. Fot. Wajnert.

Sofy i narożniki do dużego salonu - oto 45 propozycji

  • Autor: uk
  • 13 marz 2014 12:08 (aktualizacja: 19 marz 2014 06:08)

Do przestronnych salonów pasują sofy, narożniki i inne meble wypoczynkowe o pokaźnej, niekiedy nawet masywnej formie. 


Dużym powodzeniem cieszą się meble wypoczynkowe charakteryzujące się prostopadłościenną, "klockowatą" formą oraz niewidocznymi nóżkami. Często modele te sprawiają wrażenie olbrzymich geometrycznych bloków skalnych. Ale nie tylko. Pojawiają się też sofy, czy narożniki o organicznej formie. Te "olbrzymy" w salonie nie są jednak pozbawione nuty finezji. Co stanowi ich dekorację i przeciwwagę dla "ciężkich" form?

 Na przykład wyraźne, ozdobne przeszycia w kontrastowych kolorze w stosunku do koloru tapicerki. Dekorację stanowią też  mięsiste poduchy, zaokrąglone boczki, podkreślające przeszycia. Niektóre modele są wyposażone w wydatne podłokietniki wygięte w miękki łuk oraz oryginalnie obszyte poduszki. Ich lamówki podkreślają kolor przeszyć całego mebla – mogą być dobrane na zasadzie kontrastu. Czasami geometryczne modele wypoczynkowe "wznoszą się" na nóżkach, co sprawia, że mebel wydaje się "lżejszy". 

Na przykład sofa "Scala" marki Rolf Benz, zaprojektowana przez Gino Carollo, wydaje się wizualnie lżejsza dzięki dość wysokim nóżkom. 

Również sofa "Metropolitan" firmy Poliform (projekt - Jean Marie Massaud) wyposażona jest w wysokie nóżki. Podstawa sofy wykonana jest z aluminium lakierowanego. Jej minimalistyczna współczesna forma złagodzona jest też poprzez wykończenie tradycyjnymi materiałami tapicerskimi. Dla wielbicieli nowoczesności i nienagannej elegancji możliwe jest zamówienie softy z wykończeniem skórzanym. W modelu tym opcjonalne są kieszenie boczne. 

Z modułów wypoczynkowych można kreować np. standardowe sofy z szerokimi bokami lub asymetryczne z jednej strony, wykończone szeroką półokrągłą pufą. Można również skonfigurować rożnego rodzaju narożniki oraz sofy z otomanami.

Sofy w stylistyce klasycznej, nawiązującej do minionych epok dobrze się prezentują w dużych salonach, ponieważ np. ozdobna widoczna konstrukcja "musi" mieć przestrzeń wokół siebie. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA