Meble.com.pl - komfort na miarę

Narożnik "Ella" firmy Koinor. Fot. Koinor.

Sofy i narożniki - geometryczne bryły w jasnych kolorach

  • Autor: uk
  • 06 maj 2014 13:40 (aktualizacja: 08 maj 2014 08:15)

Wciąż najmodniejsze są białe sofy, narożniki i fotele charakteryzujące się geometryczną formą, często wręcz masywną, "ciężką", zaakcentowaną niewidocznymi nóżkami.

Biel mebli wypoczynkowych o masywnych, geometrycznych bryłach przynosi interesujący efekt. Jasna kolorystyka tkanin obiciowych sprawia, że forma sof i narożników jest troszeczkę "odciążona". 

Poza tym biel w zestawieniu z formą pozbawioną dodatkowych elementów dekoracyjnych, prezentującą "czyste" linie oparć i powierzchnie siedziskowe nie "zaburzone" licznymi "podziałami", paradoksalnie podkreśla masywność mebla. 

Modułowa sofa "Extrasoft" marki Living Divani, zaprojektowana przez Piero Lissoniego, to typowy przykład trendu, który można w skrócie nazwać: biel+geometria. Sofa ta, pomimo geometrycznego kształtu wydaje się jednocześnie bardzo miękka, zachęcająca do wypoczynku. Dzięki niewidocznym nóżkom, sofa niemalże "pływa" po podłodze. Model "Extrasoft" stwarza możliwość tworzenia indywidualnych kompozycji. Istnieje też możliwość zamontowania oparcia w środku mebla. Wówczas mebel jest podzielony na strefy - z jednej strony osoba ogląda TV, a z drugiej np. czyta książkę. Sofa jest tapicerowana w skórze lub tkaninie. 

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA