Sofa narożna Vimle firmy IKEA. Fot. IKEA

Sofa narożna Vimle firmy IKEA. Fot. IKEA

  • Autor: mg
  • 03 lis 2017 09:09 (aktualizacja: 06 lis 2017 11:08)

Sofy z Danii i Szwecji – poznaj skandynawski design

Sofa z Danii czy Szwecji? Czemu nie! Skandynawskie wzornictwo coraz częściej gości w polskich salonach. Lubimy je za prostotę, oryginalność i funkcjonalność. Prezentujemy meble znanych skandynawskich marek.

Czytaj też: Sofy dwuosobowe - piękne meble do Twojego wnętrza

Wzornictwo skandynawskie cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Przemawia do nas jego funkcjonalność i prostota, która jednak nie ma nic wspólnego z banałem. W połączeniu z obowiązkową jasną, stonowaną kolorystyką meble skandynawskie staną się ozdobą każdego salonu, zwłaszcza, gdy jego właścicielem jest zwolennik minimalistycznej estetyki.

Sofy projektowane w Danii bądź Szwecji odznaczają się prostą, niekiedy wręcz zgeometryzowaną formą. Rezygnują z dekoracyjności na rzecz powściągliwego designu. Szarości, błękity w szerokiej palecie odcieni, beże – te kolory dominują w tego typu meblach. Często pojawiają się w nich elementy drewniane, na przykład w postaci nóżek, będące odwołaniem do modnego w Skandynawii nurtu ekologicznego. Dużą rolę w tamtejszym wzornictwie odgrywa też możliwość recyclingu użytych materiałów.

Skandynawskie sofy często charakteryzują się lekką formą, podkreśloną wysokimi nóżkami, które potęgują wrażenie „zwiewności”. Prostota nie oznacza bynajmniej rezygnacji z jakości. Do produkcji skandynawskich mebli wykorzystywane są najwartościowsze materiały, a ich twórcy z dbałością traktują każdy, nawet najmniejszy detal.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce