Meble.com.pl - komfort na miarę

Spiżarnia to idealne miejsce do składowania sprzętów gospodarstwa domowego, z których korzystamy tylko raz na jakiś czas, typu sokowirówka, stolnica czy frytkownica. Wnętrze spiżarni warto funkcjonalnie zorganizować. Fot. Elfa

Spiżarnia w kuchni. Zobacz pomysłowe rozwiązania

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 03 wrz 2015 11:12 (aktualizacja: 04 wrz 2015 08:31)

Nawet w niewielkiej kuchni możemy stworzyć miejsce do przechowywania z prawdziwego zdarzenia. Zobaczcie funkcjonalne pomysły na spiżarnię w kuchni.

W domu, w którym mieszka rodzina z dziećmi, strefa zapasów i przechowywania to najważniejsze miejsce w kuchni. W takim domu dużo się gotuje i piecze, zapotrzebowanie na żywność, a co za tym idzie, miejsce do jej przechowywania, jest duże. Dotyczy to nie tylko takich produktów, jak ryż, kasza, mąka, makaron czy też świeżych owoców i warzyw, ale też garnków i drobnego sprzętu AGD. 

Planując miejsce na zapasy w kuchni należy uważnie przemyśleć nasze potrzeby oraz ilość i rodzaj przechowywanych produktów. Ci, którzy dysponują dużym, otwartym pomieszczeniem - mogą wykorzystać w tym celu małą wnękę lub komórkę i ukryć spiżarnię za drzwiami przesuwnymi. Taka spiżarnia jest bardzo pojemna i funkcjonalna. Półki bowiem, możemy zagospodarować w systemie kolumnowym lub rurowym. Oba rozwiązania dają możliwość dostosowania długości, głębokości i wysokości półek według potrzeb.

W małych kuchniach natomiast spiżarniany kącik można zaaranżować w formie wyciągu. Wysoka szafa cargo umieszczona obok lodówki to świetny pomysł na optymalizację strefy zapasów w kuchni rodziny z dziećmi. Cargo pozwala na szybkie odnalezienie produktów, a przejrzysta konstrukcja pomaga w utrzymaniu porządku. Ponadto, wiele z aktualnie dostępnych produktów jest wyposażonych w naprawdę dobrej jakości okucia, dzięki temu szafka, nawet jeśli jest bardzo obciążona porusza się płynnie bez wysiłku. Wysokie szafy cargo można również montować w przypadku, gdy mamy do czynienia z meblami otwieranymi bezuchwytowo. Dzięki temu rozwiązaniu otrzymujemy jednolitą, minimalistyczną płaszczyznę zabudowy kuchennej, która sprawdzi się w nowoczesnych kuchniach. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA