Meble.com.pl - komfort na miarę

Polacy stawiają na dużo światła w pomieszczeniach. Nie tylko sztucznego, ale także naturalnego. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz

Sposób na jasny salon. Tak urządzają go Polacy

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 01 lut 2015 10:48 (aktualizacja: 02 lut 2015 08:05)

Nie wiecie w jaki sposób urządzić salon, aby był jasny i przyjemny w odbiorze? Sprawdźcie koniecznie jak robią to Polacy. Dziś pokazujemy piękne i jasne polskie salony.

Oczywiście najlepszym sposobem na to, aby w salonie było dużo światła, jest posiadanie wielu okien. Przeszklenia są najlepszym sposobem na jasny salon, ale co ma zrobić ten, kto za wiele okien nie posiada, a tym bardziej nie może mieć ich więcej? Na szczęście są sposoby na to, by w salonie było jasno, nawet jeśli naturalnego światła do jego wnętrza wpada niewiele. 

Polacy lubią jasne i przestronne wnętrza. To widać! Minęły już te czasy, kiedy to zastawiano całe ściany segmentami masywnych mebli, ściany tapetowano pstrokatym papierem, a zamiast wygodnej sofy pod ścianą stała wersalka przykryta szydełkową narzutą. Współczesne wnętrza zachwycają dziś jasnymi barwami, meblami o delikatnych kształtach i dużą ilością doskonale rozprowadzonego oświetlenia. 

Chcąc urządzić jasny salon trzeba dać możliwość wpadać naturalnemu światłu do pomieszczenia. Zamiast grubych zasłon, lepiej sprawdzą się zwiewne firanki lub rolety przepuszczające słoneczne promienie. Dobrze jest stosować także jasne barwy, nie tylko na ścianach, ale także na meblach. Idealnym rozwiązaniem będzie jasna sofa ustawiona w pokoju. Niekoniecznie biała, szczególnie jeśli mamy małe dzieci, które mogłoby ją szybko zabrudzić, ale np. w kolorze ciepłego beżu lub w jasnym odcieniu szarości. Dużo jasności do wnętrz wprowadzają także pastele i mogą optycznie powiększać wnętrza. 

Jednak mimo wszystko najważniejszym elementem w salonie będzie światło. Nie tylko te zza okien, ale też sztuczne. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest listwa umieszczona za spływającymi spod sufitu firankami. Niewidoczna w dzień, wieczorami da nastrojowe światło. Dobrze jest też naświetlić newralgiczne miejsca we wnętrzu. Lampy idealnie sprawdzą się umieszczone nad stołem jadalnianym czy też jako kinkiet na ścianie. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA