Meble.com.pl - komfort na miarę

Regał "Swing" firmy CCatellan Italia. Oferta: Inter Style Home. Fot. Catellan Italia.

Sposób na książki w salonie. Oto kilka nietypowych pomysłów!

  • Autor: uk
  • 14 kwi 2014 14:52 (aktualizacja: 16 kwi 2014 08:31)

Czy książki muszą być skazane na typowe biblioteczki bądź nudne półki? Oczywiście, że nie! Przyjrzyjmy się oryginalnym rozwiązaniom pod tytułem: "Książki w salonie".

Niewątpliwie salon zyskuje na uroku i designie, jeśli znajdzie się w nim miejsce na półki, czy regały przeznaczone do przechowywania książek. 

Szczególnie w przypadku, kiedy stylistyka mebli na książki wymyka się mieszczańskim standardom. Wobec tego projektanci francuskich i włoskich firm proponują oryginalne rozwiązania - regały o liniach krzywych, łamanych, krzyżujących się, półki przypominające formą huby przyklejone do pnia drzewa... Pojawiają się też regały-drabiny oraz regały bogate nie tylko w półki, ale też w liczne małe szufladki. A to przypomina z kolei mebel biblioteczny, w którym przechowuje się katalogi.

Wyeksponowane w salonie książki stają się elementem również dekoracyjnym. W zależności od tego, na jakim meblu są prezentowane, wnoszą do wnętrza ład, porządek, bibioteczne zacisze, nastrój "pokoju dziadka", bądź... artystyczny nieład i atmosferę studenckiego, nieustabilizowanego życia! 

Bardzo interesująco wyglądają książki na przykład na regałach firmy Artcopi oferującej klasyczne francuskie meble. Tutaj książki, zgromadzone na regalikach-stołkach niezaprzeczalnie odgrywają dekoracyjną rolę! Dzięki nim mebel "nabrał ciała", stał sie wielowymiarowy. a poza tym, całość kreuje przytulną atmosferę, kojarzącą się z gabinetem, w którym czyta się dzieła po łacinie!

Warto dodać, że meble firmy Artcopi powstają z litego drewna czereśniowego i dębowego, przy użyciu tradycyjnych rzemieślniczych technik. Każdy kawałek drewna jest starannie cięty i modelowany. Poszczególne części łączone są na czopy i kołki lub wszczepiane w  tzw.jaskółczy ogon. Zmontowany mebel zostaje starannie polerowany i woskowany przez wykwalifikowanego rzemieślnika. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA