Meble.com.pl - komfort na miarę

Stół marki La Forma łączy w sobie grube, drewniane nogi i cieniuki, biały blat. Fot: Le Pukka

Stoły do nowoczesnych wnętrz. Którą formę wybierasz?

  • Autor: uk
  • 27 sie 2014 09:42 (aktualizacja: 28 sie 2014 08:09)

Stoły do nowoczesnych salonów i jadalni nie zawsze oznaczają proste, skrajnie minimalistyczne kształty. Warto podkreślić, że stoły te często prezentują nawet niemal "rzeźbiarską" formę.

Stoły mogą mieć blaty drewniane bądź wykończone w naturalnej okleinie o zdecydowanym rysunku usłojenia. Do nowoczesnych, wręcz awangardowych wnętrz pasują też modele o nietypowych nogach - podstawach. 

Dobrym przykładem stołu tego rodzaju jest model "Vertex" marki Vondom, zaprojektowany przez Karima Rashida. Model ten wyróżnia się  futurystycznym i ekstrawaganckim designem. Dostępne są też krzesła z tej kolekcji. Podstawa stołu oraz krzesła kojarzą się ze sztuką origami, dzięki trójwymiarowej formie o licznych "załamaniach". 

Ośmiokątny blat stołu o wymiarach 180 x 94 cm wykonany jest ze stabilnego, o dużej odporności, termoplastycznego tworzywa. Meble z serii "Vertex" są odporne na promieniowanie UV i są testowane zgodnie z normą UV8, która potwierdza niezmienność koloru przez 8.000 godzin przy intensywności promieniowania słonecznego na Florydzie.

Stół dostępny jest również w kolorze białym z energooszczędnym podświetleniem białym lub też ze sterowanym pilotem oświetleniem RGB-LED zmieniającym się w kolorach: białym, żółtym, zielonym, czerwonym, niebieskim, jasnoniebieskim, różowym.

Dla odmiany, przyjrzyjmy się na przykład modelowi "Metropoils" marki Scab Design, charakteryzującemu się filigranową formą. Stół ten wykonany jest ze szkła (blat), natomiast nogi - z drewna połączonego z chromowanymi elementami. Oryginalna forma nóg jest widoczna z góry poprzez szklany, przezroczysty (lub grafitowy przezierny) blat stołu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA