Meble.com.pl - komfort na miarę

Stół "Presotto" i krzesła "Parys" Fot. Meble Nova

Stoły idealne dla dużej rodziny - 15 propozycji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 30 cze 2014 10:33

Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużego mieszkania i wolna powierzchnia nie jest dla nas na wagę złota, warto zainwestować w stół w rozmiarze XXL. Na co dzień będzie on spełniał swoje funkcje, natomiast podczas przyjęć ugościsz przy nim większą liczbę zaproszonych gości.

Wybór stołu należy dokładnie przemyśleć, jest to bowiem jeden z najważniejszych mebli w domu. Służy do spożywania codziennych posiłków, jest także miejscem spotkań rodzinnych i towarzyskich. Podczas zakupu należy zadać sobie kilka pytań. Najważniejsze z nich to: jaka wielkość stołu zaspokoi nasze potrzeby, jak duża rodzina będzie na co dzień z niego korzystać oraz czy często zapraszamy przyjaciół na wspólne kolacje? Jeśli odpowiedz na większość z nich brzmi "tak", to najlepszym wyborem będzie tradycyjny, prostokątny stół w większym rozmiarze, przy którym może wygodnie usiąść nawet do dwudziestu osób. 

Okrągły, prostokątny, tradycyjnie drewniany czy też raczej stół ze szklanym blatem i na metalowych nogach – wybór stołów dostępnych na rynku jest bardzo duży. Wśród nich odnajdziemy zarówno nowoczesne, jak i bardziej klasyczne propozycje. Ciekawie prezentują się stoły w których drewno łączy się z elementami metalu lub szkła. Producenci tworzą nawet najbardziej futurystyczne konstrukcje, ale bez problemu odnajdziemy też modele klasyczne i proste, pasujące do różnych wnętrz.

Nie należy jednak zapomnieć, iż ostateczny wybór stołu powinna determinować stylistyka pozostałych mebli znajdujących się w pomieszczeniu. Stół już dawno przestał być „samotną wyspą” - jest uzupełnieniem przemyślanej aranżacji wnętrza. Jeśli więc kupujemy stół nie będący przedłużeniem konkretnej kolekcji, najbezpieczniej jest wybrać stylistykę bardziej klasyczną.

Obejrzyjcie naszą galerię... 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA