Kolekcja tkanin Jungle firmy Davis. Fot. Davis

Kolekcja tkanin Jungle firmy Davis. Fot. Davis

  • Autor: mg
  • 09 marz 2018 11:33 (aktualizacja: 12 marz 2018 11:39)

Styl "urban jungle" - jakie dobrać meble?

"Urban jungle” to jeden z najbardziej wyrazistych tegorocznych trendów w aranżacji wnętrz. Dla dobrego samopoczucia człowiek potrzebuje kontaktu z naturą, jednak w mieście o to dosyć trudno. Dlatego warto sięgać po meble w zielonych tkaninach lub zdobione motywami roślinnymi.

Zielony jest uważany za najbardziej relaksujący spośród wszystkich kolorów. Jak jednak umiejętnie zastosować go we wnętrzu?

Zielony został okrzyknięty przez opiniotwórczy Instytut Pantone kolorem ubiegłego roku, lecz w bieżącym sezonie nie traci nic ze swojej popularności. Sofy bądź fotele utrzymane w tej kolorystyce nadal uważane są za modne, zwłaszcza gdy wykończone są miękkimi, miłymi w dotyku welwetami, które mienią się różnymi odcieniami w zależności od rodzaju padającego na nie światła. Tego typu kolorystyka wprowadza do wnętrza poczucie kojącego ładu i harmonii. Budzi skojarzenia z naturą, a na tym przecież opiera się styl "urban jungle".

"Urban jungle" to również meble zdobione wzorami roślinnymi. Szczególnie korzystnie prezentują się desenie w rozmiarze XL. Tworzą one namiastkę zieleni w miejskim wnętrzu.

Pamiętajmy, że nawet do neutralnie urządzonego pokoju można wprowadzić elementy stylu "urban jungle" w postaci dekoracyjnych dodatków, np. poduszek z motywami roślinnymi. To bardzo prosty, a przy tym skuteczny zabieg aranżacyjny.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce