Meble.com.pl - komfort na miarę

Stylowa kuchnia utrzymana w jasnej tonacji. Stół z drewnianymi krzesłami to świetne urozmaicenie wnętrza. Projekt: Maciejka Peszyńska-Drews. Fot. Bartosz Jarosz

Stylowa kuchnia. Zobacz najmodniejsze propozycje

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 27 lut 2017 10:33 (aktualizacja: 27 lut 2017 10:54)

Klasyczny styl w kuchni jest ponadczasowy. Wprowadzając do wnętrza klasykę, możemy mieć pewność, że wnętrze nie będzie wymagało zmiany wystroju przez długie lata.

Kuchnia klasyczna jest ciekawa wizualnie i wygodna w użytkowaniu. Może być otwarta lub zamknięta na salon -  w otwartym wnętrzu zaprezentuje się jednak znacznie lepiej. Bogate w detale meble potrzebują bowiem przestrzeni, aby w pełni zaprezentować swój wdzięk i urok.

Klasyczny styl we wnętrzu kuchennym kreują meble. Drzwiczki szafek są bogato zdobione, szklenia podzielone szprosami, krawędzie blatów i listew mogą być wykończone dekoracyjnymi detalami. Całość bywa zwięczona gzymsem. Takie meble wymagają odpowiedniego otoczenia. Najładniej zaprezentują się na tle jasnych ścian, które mogą być udekorowane sztukaterią. Klimat wnętrza tworzą też dodatki. Pięknie zaprezentują się zioła czy różnego rodzaju bibeloty. 

Wśród przestrzeni kuchennych urządzonych w stylu klasyczny największe zainteresowanie wzbudzają kuchnie urządzone w stylu angielskim, prowansalskim oraz skandynawskim. Dzieje się tak być może dla tego, że oba te style aranżacyjne preferują biel - czystą, lekką i świeżą. 

Sprawdź piękne, stylowe aranżacje wnętrz kuchennych. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA