Meble.com.pl - komfort na miarę

W kuchni w stylu retro pięknie prezentują się mosiężne, stylizowane uchwyty, które harmonijnie komponują się z białą zabudową. Fot. Bartosz Jarosz

Stylowe meble. Modne uchwyty retro

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 07 wrz 2016 16:13

Retro to styl dla osób, które kochają przedmioty „z duszą”. Z tą stylistyką korespondują meble z ozdobnymi frezowaniami, dekoracyjnymi przeszkleniami i oczywiście uchwytami.

Wnętrza w stylu retro są alternatywą dla minimalizmu czy industrialnego wystroju. Z jednej strony to wyraz tęsknoty do czasów minionych, z drugiej poszanowanie dla tradycji i czerpanie z designu minionych epok w nowoczesnej odsłonie.

Kuchnie retro to propozycje dla indywidualistów - osób nieco sentymentalnych, ceniących wspomnienia z domu dziadków i przedmioty z historią, które czasem zamiast wartości materialnej mają wartość sentymentalną. Miejsce w niej znajdą postarzane meble, ozdoby wyszukane na targach staroci i stylizowane uchwyty. Jednak kuchnia retro nie jest kopią przedwojennej fotografii – często pełna jest niebanalnych, odważnych, a czasem przewrotnych połączeń.

Dekoracyjnym uzupełnieniem zdobionych frontów, szafek z gzymsami i szprosami, stołu na toczonych nogach czy rzeźbionych półeczek będą uchwyty, jakby przeniesione z kredensu na babcinym poddaszu. Płynnie falujące kształty, delikatne, ozdobne ornamenty, złote detale to wyróżniki takich uchwytów. Kolekcje w tym stylu idealnie komponują się z klasycznymi meblami i nadają się praktycznie do każdego rodzaju pomieszczenia - kuchni retro, tradycyjnego salonu a nawet romantycznej sypialni.

Sprawdź kilka modnych przykładów. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA