Meble.com.pl - komfort na miarę

Łóżko "Shin" marki Porro. Fot. Porro.

Supermodne, nowoczesne łóżka. Oto oferta z Włoch i nie tylko!

  • Autor: uk
  • 11 sie 2014 08:45 (aktualizacja: 12 sie 2014 08:17)

Modne, nowoczesne łóżka najczęściej prezentują formę geometryczną, ale też nie brakuje modeli o miękkich, zaokrąglonych kształtach. Tak czy inaczej, wyróżniają się głównie dynamiczną i zdecydowaną linią.

Niektóre z nowoczesnych łóżek charakteryzują się ciężką, masywną formą, inne z kolei są wizualnie lekkie, przede wszystkim poprzez brak oskrzyni. W tego rodzaju modelach konstrukcja łóżka wyposażona jest w nóżki. 

Bardzo istotnym elementem dekoracyjnym jest wezgłowie. Najmodniejsze są wezgłowia cienkie, delikatnie wyprofilowane, gładkie i dość niskie, tapicerowane w całości skórą naturalną w czarnym, jasno brązowym bądź białym kolorze. Wezgłowia płaskie niczym ekran często są lekko pochylone do tyłu, co wprowadza pewną dozę dynamiki do stylistyki łóżka. 

Z kolei w ofercie marki B&B Italia można znaleźć łóżko "Erik", w którym wezgłowie jest tak duże, że aż "wychodzi" poza linię łóżka "ku podłodze", kreując tym samym swoistą ściankę. 

W ofercie włoskich producentów spotyka się zarówno łóżka, w których wezgłowie stanowi wizualnie "oddzielny" element, jak i modele tworzące integralną całość z wezgłowiem niczym "łódź z wywiniętym dziobem". 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA