Meble.com.pl - komfort na miarę

Royal Copenhagen - kolekcja wielkanocna Fot. Rosenthal

Świąteczna porcelana - 30 pomysłów na aranżacje stołu

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 15 kwi 2014 09:45 (aktualizacja: 17 kwi 2014 08:02)

Świąteczne potrawy, śnieżnobiały obrus i ona… porcelana. Najważniejsza dama przy stole. Zobaczcie najnowsze kolekcje znanych producentów.

Wybierając porcelanę, stołową można zdecydować się na nieśmiertelną klasykę lub pozwolić ponieść się fantazji i postawić na stole talerze dekorowane kolorowymi kwiatami. Wiosenne kolekcje producentów porcelany należą bowiem do najbardziej urokliwych i dosłownie rozkwitają na stole.

Jednym z najpopularniejszych od lat zestawów porcelany jest „Biała Maria” produkowana przez firmę Rosenthal. Niepodważalna klasyka, która doskonale pasuje zarówno do wykwintnych uroczystości, jak i do codziennego, popołudniowego obiadu. Szukając bieli w najnowszych kolekcjach, znajdziemy ją w salonach Almi Decor w postaci zastawy stołowej, dekorowanej delikatnym motywem roślinnym w szarosrebrnym odcieniu lub całkowicie białej. Producent dodatkowo przygotował świąteczne pojemniki np. na cukier, z pokrywek których wystają głowy zajączków z długimi uszami.

Klasyczna biel gości także w tegorocznej kolekcji porcelany marki Duka. W kolekcji „Karin” do wyboru są gładkie i klasyczne naczynia bądź dekorowane ornamentami w tym samym kolorze. Nie znajdziemy tu zajęcy czy kolorowych jajek, a ewentualnie pojemniczki na cukier w kształcie maleńkich beczułek miodu.

Znacznie bardziej kolorowo i wiosennie jest w kolekcjach proponowanych przez markę Villeroy&Boch, gdzie znajdziemy pole kwiatów w fioletowych i różowych odcieniach, a także w ofercie marki Zara Home, gdzie oprócz kwiecistych wzorów producent udekorował porcelanę barwnymi papużkami i piórkami. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA