Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Morano". Fot. Szynaka Meble.

Światło i kolor w meblach do salonu

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 20 sty 2014 11:05

Prezentowana za szkłem porcelana, srebra czy też kryształy będą się jeszcze lepiej prezentowały, jeśli zostaną dodatkowo podświetlone.

Tak jak w muzeach eksponaty są wystawnie prezentowane, podkreślane ciepłą lub zimną barwą światła, która wydobywa z przedmiotu dodatkowe zalety, tak też w zaciszu domu warto jest podkreślić walory pięknego serwisu kawowego odpowiednio go oświetlając. Tym bardziej, że oświetlenie takie nie tylko stanowi doskonały element dekoracyjny, ale także wydobywa naturalne piękno samego mebla. Najczęściej stosowanym oświetleniem są nowoczesne diody LED, które nie nagrzewają się i dzięki temu mogą być bez przeszkód używane nawet wśród delikatnego szkła czy przedmiotów czułych na podwyższone temperatury. Jednak największą rolą oświetlenia w witrynach jest bez wątpienia efekt dekoracyjny. Ładnie oświetlony wewnątrz mebel będzie przyciągał uwagę i wydobywał walory estetyczne umieszczonych w nim przedmiotów.

Oświetlenie w witrynie z kolekcji „Oleo” firmy Klose zostało umieszczone w taki sposób, że szklane półki wyglądają jakby były oświetlone zarówno od góry jak i od dołu. Ciepłe światło dodatkowo pięknie komponuje się z kolorem dzikiego dębu w jakim wykonana jest witryna. Stosowany kolor światła i jego intensywność ma także niebywałe znaczenie. Barwa zimna znacznie lepiej będzie się prezentować w nowoczesnych meblach o surowych i minimalistycznych bryłach, niż w klasycznych, stylowych modelach. Doskonałym tego przykładem jest kolekcja „Morano” z oferty Szynaka Meble. To idealny wybór dla osób ceniących nieskazitelność bieli. Kolekcja składa się z dziesięciu wyrazistych brył, gdzie biel w wysokim połysku frontów doskonale łączy się z krystalicznie gładkim szkłem. Różnorodność w aranżacji wnętrza zapewni wybór aż kilkunastu odcieni oświetlenia. Od mocno intensywnych fioletów, subtelnych turkusów, po soczyste czerwienie.

Oprócz stylizowanych na stary styl i mocno nowoczesnych brył, znajdziemy także pięknie oświetlone meble z nieco bardziej prostymi kształtami. Taką stylistyką charakteryzują się przede wszystkim meble na wzór skandynawski. Dzięki niezwykłej kolekcji "Stockholm" dostępnej w sieci sklepów Ikea, mamy możliwość zaaranżowania własnego wnętrza nutką skandynawskiego stylu. Witryna dostępna w serii "Stockholm" wykonana jest z litego drewna i uzupełniona hartowanym szkłem. Dzięki szklanej powierzchni ze wszystkich czterech stron daje wrażenie niezwykle przestronnej i pojemnej.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA