Meble.com.pl - komfort na miarę

Biała toaletka umieszczona w rogu pokoju to ciekawy element wnętrza. Wysokie, stylizowane nóżki sprawiają, że mebel nie przytłacza wnętrza. Projekt: Magdalena Smyk. Fot. Bartosz Jarosz

Sypialnia dla dwojga. Świetne pomysły na jej aranżację

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 10 cze 2015 13:17 (aktualizacja: 11 cze 2015 08:09)

W twojej małżeńskiej sypialni wiele nudą ... aranżacyjną? Może warto rozważyć jakieś zmiany? Przedstawiamy kilka ciekawych pomysłów na to, jak stworzyć sypialnię dla dwóch osób.

Sypialnia małżeńska to przestrzeń intymna domowników, a także miejsce wyciszenia i relaksu. Powinna więc być nie tylko praktyczna, ale także odpowiednio zaaranżowana. Niezbędnym elementem w każdej sypialni jest łóżko. W małżeńskiej najlepiej sprawdzi się model o szerokości 160, 180, 220 cm. Możemy położyć na nim jeden standardowy lub dwa osobne materace, które warto dobrać odpowiednio do wagi, wzrostu, a nawet ulubionej pozycji spania obu małżonków.

Po obu stronach łóżka świetnie sprawdzą się stoliki nocne. Dzięki temu każde z partnerów będzie miało podręczne drobiazgi czy ulubioną lekturę czytaną przed snem, zawsze w zasięgu ręki. W tym kontekście niezwykle ważne jest także odpowiednie oświetlenie. W tym celu można wykorzystać tradycyjne lampki stołowe lub zainstalować specjalne kinkiety w wezgłowiu łóżka. W ten sposób czytając książkę nie zakłócimy zbytnio snu czy wypoczynku naszego małżonka. 

Ważnym elementem małżeńskiej sypialni są oczywiście dekoracje. Neutralna kolorystyka jest wspaniałym punktem wyjścia dla każdej sypialni, zwłaszcza takiej, która musi zaspokoić zmysły zarówno kobiece, jak i męskie. Po utworzeniu takiej bazy, wybierz kilka akcentów, które oboje lubicie. Może to być kolorowa pościel, pled albo ciekawy zagłówek łóżka.

Zobacz kilka inspirujących pomysłów na sypialnię dla dwojga. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA