Mimo rosnącej popularności, nowoczesny minimalizm i skandynawska prostota nie zepchnęły stylu glamour na dalszy plan. Fot. Hypnos Beds

Mimo rosnącej popularności, nowoczesny minimalizm i skandynawska prostota nie zepchnęły stylu glamour na dalszy plan. Fot. Hypnos Beds

  • Autor: mg
  • 26 lut 2018 10:59 (aktualizacja: 27 lut 2018 11:42)

Sypialnia w stylu glamour - powiew luksusu we wnętrzu

Mimo rosnącej popularności, nowoczesny minimalizm i skandynawska prostota nie zepchnęły stylu glamour na dalszy plan. Na fali nowych trendów znów wkracza on do wnętrz. Podpowiadamy zatem, jak urządzić sypialnię w stylu glamour.

Jak urządzić sypialnię w stylu glamour? Wystarczy pamiętać o kilku rzeczach, bez których tego typu wnętrze nie może się obejść. Co to takiego? Przede wszystkim komfortowe tapicerowane meble. Najlepiej ze szlachetnych materiałów, na przykład z naturalnego drewna wykończonego eleganckim fornirem lub… lustrzanymi taflami. Kryształy. Są teraz bardzo modne. Kiedyś uważano je za synonim kiczu i braku dobrego smaku, dziś świecą tryumfy. Nie może więc zabraknąć kryształowych żyrandoli - pięknie odbijają światło i tworzą niepowtarzalny nastrój. Do tego dochodzą miękkie, szlachetne tkaniny. Sypialnia ubrana w lśniące welwety i jedwabie z pewnością nabierze zmysłowego charakteru. Pokocha też bez wątpienia błyszczące materiały: mosiądz, miedź, srebro i złoto. Świetnie sprawdzą się w połączeniach z ponadczasową bielą lub beżem, ale też z mocniejszymi akcentami, na przykład szlachetną fuksją czy głęboką zielenią. 

Sercem sypialnianej przestrzeni jest łóżko. W przypadku stylu glamour liczą się najlepsze materiały, komfortowe materace i ponadczasowe wzornictwo. Glamour kocha zagłówki. Nie można więc zapomnieć o miękkim, pikowanym wezgłowiu. Może być nie tylko praktycznym (ściana jest chroniona przed zabrudzeniem, a my nie opieramy się o jej twardą, zimną powierzchnię), ale też dekoracyjnym elementem w sypialni. Nawet najbardziej banalne łóżko dzięki zagłówkowi nabierze niepowtarzalnego charakteru.                        

Do tego dochodzą wygodne materace, które dopasowują się do wagi ciała leżącego, zapewniając właściwe ułożenie kręgosłupa, a system sprężyn rozpoznaje i zapamiętuje kształt sylwetki.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce