Meble.com.pl - komfort na miarę

Sypialnia "Opium" marki Mebin. Łoże stylizowane, ze starannie zdobionym zagłówkiem i dolnym szczytem. Fot. Mebin

Sypialnia w stylu retro. 15 pięknych propozycji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 10 paź 2014 10:18 (aktualizacja: 13 paź 2014 08:00)

Styl retro świeci triumfy w aranżacji wnętrz. Dziś przedstawiamy kolejne propozycje utrzymane w tym klimacie. Tym razem są to piękne, stylizowane łoża.

Sypialnia w stylu retro to, inaczej mówiąc – wnętrze z przeszłością. Jest elegancka, komfortowa, pełna przepychu i blichtru. Jest "magiczna" w sensie podwójnym: z racji swego intymnego charakteru i odwołań do estetyki dawnych czasów.

Meble sypialniane stylizowane są najczęściej odwołaniem do form tradycyjnych, a nie ich wierną kopią. Producenci nawiązują do wzornictwa średniowiecza, renesansu i baroku. Wyposażenie kolekcji obejmuje zazwyczaj łoża, szafeczki nocne, toaletki, taboreciki, komody oraz wielodrzwiowe szafy.

Wśród mebli sypialnianych stylizowanych znajdują się te o masywnej bryle i miękkich liniach, a także modele o stosunkowej oszczędności linii, zachowujące kształt bardziej geometryczny. Monumentalizm przejawia się nie tylko w wielkości, ale i w proporcjach. Wezgłowia łoża są zazwyczaj imponujących rozmiarów, charakteryzują się rzeźbieniami i zdobieniami.

W przypadku stylizowanych mebli do sypialni elementy dekoracyjne pełnią ważną rolę. Mogą to być frezowania, fantazyjnie wycięte listwy podstawy szafeczki nocnej, ażurowe kompozycje, czy ornamentyka frontów szafy. Istotnym elementem dekoracyjnym są też pikowania zdobiące wezgłowia. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA