Meble.com.pl - komfort na miarę

Dig-Net meble "Oliwia". Fot. Archiwum

Sypialnie romantyczne, klasyczne, nowoczesne

  • Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Trudno mówić o jednym wyraźnym trendzie w wyposażeniu sypialni. Różnorodność stylistyczna w tym zakresie jest na naszym rynku coraz większa.

W ofercie Mebli Vox klient może wybrać sypialnię romantyczną, klasyczną, nowoczesną, a także bardziej wyszukaną – inspirowaną orientem czy nowoczesnym barokiem. Wszystko zależy od preferencji, emocji i wyobrażeń na temat aranżacji sypialni – mówi Monika Tokarska-Nyga. – Można stworzyć w swoich wnętrzach sypialnię niczym z baśni tysiąca i jednej nocy lub nowoczesną sypialnię-salon uzupełnioną dużymi formatami fotografii. Wybór sypialni to bardzo ważna decyzja, dlatego decydują tu przede wszystkim upodobania stylistyczne klientów, a nie krótkotrwałe trendy w modzie.

Oferta MMI Sleeping na rynku krajowym to przede wszystkim sypialnie klasyczne: w kolorze białym z dodatkami w kolorze orzecha, a także sypialnie w drewnie barwionym. Planujemy również wprowadzić na rynek sypialnie nowoczesne, proste w formie, z możliwością dopasowania np. szafy do potrzeb klienta indywidualnego (front szafy wg życzenia klientanp. tylko kompletnie masywny, część z lustrami lub w całości z lustrami) – mówi Aneta Adamczyk z MMI Sleeping. Sprzedawane zestawy do sypialni zawierają łóżko, szafki nocne oraz szafę. Dodatkowymi elementami zestawów są również komody, lustra, ławy oraz półki. Są to dodatkowe, przydatne i funkcjonalne elementy, które uzupełniają zestawy mebli do sypialni.

Zdaniem Magdaleny Kurmin z firmy Swarzędz Meble największe zainteresowanie klientów skupiają sypialnie nowoczesne ze średniej półki cenowej (jest to spowodowane ogólną modą na wnętrza nowoczesne i możliwościami finansowymi Polaków), a najczęściej kupowane elementy to łóżka, szafki nocne, komody, szafy.

Nie tylko łóżko

Zdaniem Joanny Dady z firmy Kler rynek polski nadal hołduje klasyce. Klienci w tej stylistyce zakupują pełne wyposażenie do sypialni: łóżko, szafę, komodę, lustro, stoliki nocne. Z drugiej zaś strony obserwujemy, że klienci coraz częściej decydują się na minimalistyczne wnętrze – mówi Joanna Dada. – W tej konwencji meble towarzyszące nie znajdują zastosowania, ponieważ często zostają zastąpione szafami wnękowymi, spełniającymi wiele funkcji, a jednocześnie pozwalającymi położyć główny akcent w sypialni właśnie na łóżko, jakże ważny mebel w naszym życiu.

Sypialnia w rozumieniu klasycznym, to przede wszystkim łóżko – dobrze, jeżeli ma pojemnik na pościel – mówi Mirosław Popławski, prokurent w firmie Formanowa. – Standardowym uzupełnieniem są szafki nocne, jedna lub dwie komody i lustro. Rzadziej w kompletach sprzedajemy szafy czy garderoby. To realizują firmy specjalizujące się w dostarczaniu zabudów pod wymiar. Formanowa najczęściej sprzedaje sypialnie o prostych, minimalistycznych, nowoczesnych formach w ciemnej kolorystyce. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się łóżka mające tapicerowane szczyty i ramy np. skórą. Bardzo chętnie kupowane są komplety mające oświetlenie w zapleckach lub szafkach nocnych.

Zdaniem Moniki Tokarskiej-Nygi ulubionym meblem stają się różnej wielkości komody oraz powracające do łask toaletki. Każda Pani marzy przecież o komfortowym miejscu. Siedząc na wygodnym pufie przy dużym lustrze może wykonywać zabiegi pielęgnacyjne, a w szufladach toaletki zmieszą się wszystkie drobiazgi i biżuteria – podkreśla Monika Tokarska-Nyga.

Sypialnie w kolorze


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA