Meble.com.pl - komfort na miarę

Drzwi ze skosem Komandor. Fot. Komandor

Szafa pod skosem - to już nie problem

  • Autor: kh
  • 14 kwi 2014 14:18 (aktualizacja: 15 kwi 2014 08:17)

Przestrzeń pod schodami lub skosami dachu to miejsca wręcz wymarzone do stworzenia praktycznej szafy. Jednak zapewnienie dobrego dostępu do jej wnętrza to już zupełnie inna bajka. Rozwiązaniem tego problemu są systemy drzwi przesuwnych.

Szafy z drzwiami przesuwnymi od lat cieszą sie zasłużoną popularnością i sympatią wielu konsumentów. Wykonywane najczęściej na indywidualne zamówienie, pozwalają na maksymalne wykorzystanie przeznaczonej pod zabudowę przestrzeni. Nieporównywalnie obszerniejsze i pojemniejsze, pozwalają na zastosowanie funkcjonalnych systemów garderobianych, które przemieniają nawet niewielką szafę w namiastkę prawdziwej garderoby.

Dostępna na polskim rynku oferta systemów drzwi przesuwnych, z roku na rok jest rozszerzana i uzupełniana o innowacyjne pomysły. Nie brakuje wśród nich systemów, które pozwalają zabudować wyjątkowo kłopotliwe miejsca – na przykład te położone skosami i spadkami, kóre przestają być barierą.

Szafy wnękowe i zabudowy projektowane na wymiar pozwalają optymalnie wykorzystać całą powierzchnię, dzięki czemu poddasze może okazać się idealnym pokojem dla dziecka, sypialnią, bądź gabinetem. - mówi Monika Szczęsny, projektatka wnętrz z firmy Komandor.

Miejsca pod schodami i na poddaszu są o tyle kłopotliwe, jeśli chodzi zabudowę meblową, że wymagają skrojenia produktu idealnie na miarę konkretnego przypadku. Nachylenie skosów, a także ich wielkość zazwyczaj są niestandardowe. Dlatego też możliwość skorzystania z uniwersalnych systemów jezdnych, które można łatwo dopasować do indywidualnych wymiarów wnętrza jest tak istotna.Na szczęście, oferta systemów jezdnych i drzwi przesuwnych, oferowana obecnie przez producentów jest bardzo bogata.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA