System Szafir firmy Komandor. Fot. Komandor

System Szafir firmy Komandor. Fot. Komandor

  • Autor: mg
  • 06 kwi 2018 07:26 (aktualizacja: 06 kwi 2018 10:23)

Szafa przesuwna w kuchni - nowe rozwiązanie aranżacyjne

Kiedyś szafy przesuwne królowały głównie w przedpokojach i sypialniach, dziś trafiają także do kuchni, stając się elementem funkcjonalnej i designerskiej zabudowy. Szafy tego typu pozwalają przechować wszystko, czego potrzebujemy, poczynając od artykułów spożywczych aż po sprzęty agd i książki kucharskie.

W kuchni spędzamy dużo czasu, przygotowując śniadania, gotując i jedząc posiłki czy po prostu rozmawiając przy kawie. Niezwykle ważne jest więc urządzenie jej w ergonomiczny, a zarazem przytulny sposób. Przy tak dużej liczbie funkcji, jakie pełni ta strefa domu, utrzymanie wzorowego porządku może być niezwykle trudne. Widać to szczególnie w małych pomieszczeniach, w których brakuje wydzielonego miejsca na naczynia, sprzęty kuchenne czy przetwory. W takim przypadku idealnym miejscem na uporządkowane przechowywanie kuchennych akcesoriów na małej powierzchni jest pojemna szafa z drzwiami przesuwnymi, która nie wymaga dodatkowego miejsca przy otwieraniu, a może pomieścić więcej niż zwykłe kuchenne szafki. Mebel projektowany na wymiar nie tylko bez problemu wpasuje się nawet w pozornie trudną do zagospodarowania przestrzeń, lecz również pozwoli optycznie ją powiększyć.

Szafa przesuwna z powodzeniem zastąpi tradycyjne szafki i będzie stanowiła funkcjonalne wyposażenie kuchni. W razie potrzeby można jednym ruchem drzwi uzyskać dostęp do tych części szafy, w których znajdują się wszystkie potrzebne do pracy akcesoria, środki czystości czy kuchenne tekstylia, takie jak ściereczki i ręczniki. W pojemnym wnętrzu szafy przesuwnej można nie tylko przechowywać mikser, toster czy blender, lecz również zabudować duże urządzenia agd, takie jak piekarnik czy mikrofala, które można ukryć za drzwiami szafy, gdy nie są użytkowane. Dzięki temu uzyskujemy jednolitą zabudowę kuchenną o bardzo nowoczesnym wyglądzie.

Pojemna zabudowa z indywidualnie zaaranżowanymi półkami i akcesoriami pozwoli ukryć sprzęty i przybory kuchenne oraz naczynia, co sprawi, że zwolni się miejsce na blatach. Dzięki temu zawsze utrzymamy wzorowy porządek, a kuchnia będzie wyglądać elegancko i nowocześnie. Szafa przesuwna to doskonałe rozwiązanie również dla osób, które mają liczną rodzinę i lubią na co dzień eksperymentować w kuchni, co wiąże się z potrzebą przechowywania zapasów. Wykonany na wymiar mebel doskonale odnajdzie się w roli podręcznej spiżarni na przetwory, suchą żywność czy napoje. Taką szafę najlepiej ustawić w pobliżu blatu i kuchenki, aby utworzyć funkcjonalny ciąg roboczy – radzi Anna Wróbel, projektantka mebli z firmy Komandor.

Warto dodać, że drzwi przesuwne nie zajmują miejsca przed meblem podczas otwierania, co jest zaletą zwłaszcza w niewielkich kuchniach, w których do dyspozycji jest tylko wąskie przejście.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce