Meble.com.pl - komfort na miarę

Kosz Samba do szafki pod zlewem. Z praktycznymi pokrywkami. Fot. Peka

Szafka pod zlewem. Tak ją zagospodarujesz

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 05 maj 2016 11:59

Nie wiesz jak zagospodarować szafkę kuchenną pod zlewozmywakiem? Podpowiadamy jak efektywnie wykorzystać sporą przestrzeń do przechowywania, pomimo że znajdują się w niej rury czy wężyki do wody.

Szafka pod zlewozmywakiem to jedno z problematycznych i pozornie trudnych do zagospodarowania miejsc w kuchni. Niby mamy do dyspozycji dużą i pojemną szafkę o szerokości nawet 90 cm, jednak znaczną jej część zajmują komory zlewu i przyłącza wody, które uniemożliwiają pełne wykorzystanie jej przestrzeni. Często w odpowiedzi na pytanie, jak rozwiązać ten problem słyszymy, że jedyne, co możemy zrobić, to wstawić tam kosz na śmieci. Obok niego można co najwyżej znaleźć trochę miejsca na chemię gospodarczą i akcesoria do zmywania. Niestety sięganie po detergenty wiąże się wówczas z uciążliwym schylaniem, a często dodatkowo z koniecznością wyjmowania pojemników na odpadki. Czy musimy się na to godzić? Nie, jeżeli zdecydujemy się na gotowe i przemyślane rozwiązania, które są w zasięgu ręki. Są to systemy pojemnych szuflad, które idealnie wkomponują się w korpus niemal każdej szafki pod zlewozmywakiem.

Dzięki zastosowaniu szuflad InnoTech, montowanych pod zlewozmywakiem, zyskujemy miejsce zarówno na odpadki, jak i do przechowywania wielu potrzebnych w kuchni przedmiotów tj. chemii gospodarczej czy akcesoriów do zmywania. Specjalna szuflada InnoTech z OrgaFlex pozwala na efektywne wykorzystanie wolnej przestrzeni pod zlewozmywakiem. W jej przedniej części znajdziemy wyodrębnione miejsce do przechowywania płynów i przyborów do mycia naczyń, a estetyczne, zawieszane na relingu pojemniki to idealne miejsce do przechowywania np. tabletek do zmywarki.

Inną opcją jest zamontowanie szuflady InnoTech z wyciętym dnem. Zyskujemy w ten sposób dodatkowe miejsce na przechowywanie detergentów, których nie musimy trzymać na blacie przy zlewozmywaku. Specjalna kratka zabezpiecza przed wypadnięciem przedmiotów do wnętrza szafki. Pojemniki na segregację śmieci umieszczone w szufladach InnoTech to niezwykle praktyczne, estetyczne i bardzo wygodne rozwiązanie. To sposób na funkcjonalne wygospodarowanie przestrzeni zarówno na pojemniki na odpadki, miejsca na szufelkę czy detergenty oraz inne akcesoria.

Aby jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z zamontowanej pod zlewozmywakiem szuflady InnoTech, można ją wyposażyć w system wspomagania otwierania Easys. Dzięki niemu otworzy się ona po lekkim naciśnięciu frontu dłonią, ale również kolanem czy biodrem. To idealne rozwiązanie, kiedy mamy zajęte ręce lub chcemy wyrzucić odpadki nie brudząc przy tym frontu. Zaletą systemów szuflad InnoTech jest to, że można je dostosować do szafek o niemal każdej szerokości. Oznacza to, że w każdej chwili niepraktyczną szafkę w kuchni pod zlewozmywakiem możemy zmienić w niezwykle funkcjonalną, pojemną i uporządkowaną szufladę. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA