Fot. Sevroll

Fot. Sevroll

  • Autor: bm
  • 15 gru 2017 08:56 (aktualizacja: 17 gru 2017 18:37)

Szafy przesuwne w kuchni - wygodny sposób na przechowywanie

Decydując się na szafy z systemem przesuwnym w kuchni, zyskujemy idealną spiżarnię albo miejsce do przechowywania podręcznych akcesoriów kuchennych. Za przesuwnymi frontami możemy schować wszystko to, czego nie chcemy pokazywać gościom. Taka szafa może też być elementem zdobiącym wnętrze.

W popularny od kilku już sezonów trend stosowania wysokiej zabudowy w kuchni doskonale wpisują się systemy przesuwne, dzięki którym można ukryć zawartość kuchennych szafek, a także zwiększyć funkcjonalność tego pomieszczenia. Zastosowanie systemów przesuwnych w kuchni stwarza też wiele możliwości rozwiązań estetycznych. Fronty szaf można dopasować idealnie do pozostałych mebli w kuchni albo wręcz przeciwnie – uczynić z nich element dekoracyjny i kontrapunkt dla całości aranżacji. Na frontach można zastosować zarówno materiały drewnopochodne, jak i szkło. Jednak podstawą dobrze funkcjonującego systemu szaf przesuwnych są oczywiście same mechanizmy. Oferta producentów i dystrybutorów na polskim rynku jest pod tym względem dość szeroka, dlatego każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. 

Ciekawym zabiegiem stosowanym przez projektantów jest np. efekt jednolitej płaszczyzny frontów. Kiedy drzwi są otwarte, ich skrzydła idealnie się pokrywają. Zastosowanie odpowiednich akcesoriów, np. domykaczy, zapewnia komfortowy dostęp do szuflad czy wysuwanych koszy wewnętrznych, bez konieczności zastosowania elementów dystansowych. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce