Fot. Hettich

Fot. Hettich

  • Autor: bm
  • 23 paź 2017 09:33 (aktualizacja: 23 paź 2017 13:52)

Szafy przesuwne w sypialni - sposób na uporządkowane wnętrze

Przestronna garderoba albo nieco mniejsza od niej szafa wyposażona w system drzwi przesuwnych, pozwoli na stworzenie funkcjonalnej przestrzeni do przechowywania ubrań i podręcznych przedmiotów. Dobrym miejscem dla takiego mebla jest sypialnia.

Zastosowanie systemów drzwi przesuwnych w sypialni pozwoli na lepsze zagospodarowanie miejsca w pomieszczeniu, które zazwyczaj nie jest zbyt przestronne. Zwiększy też funkcjonalność garderoby, gdyż ułatwi dostęp do przechowywanych w niej przedmiotów. Stabilną i bezawaryjną pracę drzwi zapewniają najlepsze na rynku certyfikowane układy jezdne, które poruszają się po torze dolnym i górnym. Gwarantuje to płynną pracę mechanizmu nawet przy częstym otwieraniu i zamykaniu drzwi. Nie bez znaczenia jest oczywiście wygląd takiego mebla - tutaj pole do popisu mają producenci szaf przesuwnych, którzy wciąż poszukują nowych, ciekawych sposobów wykończenia frontów.

Systemy przesuwne doskonale sprawdzą się w sypialni usytuowanej na poddaszu. Pozwolą na zagospodarowanie niewygodnych wnęk i miejsc pod skosami. Jeśli brak nam przestrzeni, z powodzeniem możemy wykorzystać miejsce pod skosami i zabudować je według własnego planu. W tego typu wnętrzach doskonale sprawdzają się szafy wnękowe. Jeśli chcemy zaoszczędzić trochę miejsca, warto pomyśleć o systemie drzwi przesuwnych, a w miejscach, gdzie ich montaż jest niemożliwy, uzupełnijmy zabudowę drzwiami uchylnymi, w tych samych ramach, co wybrane drzwi przesuwne. Wszystkie indywidualnie przygotowane rozwiązania to najlepsze wyjście, gdy nasza sypialnia, ze względu na układ pomieszczenia, sprawia nam duże problemy. Wybór rozwiązań przygotowanych na wymiar pozwala uniknąć sytuacji, w której gotowe meble, przez swój niedopasowany kształt, burzą wystrój i funkcjonalność całego wnętrza – wyjaśnia Monika Szczęsny, projektantka w firmie Komandor.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce