Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Lazuryt firmy Mebin. Fot. Mebin

Szafy w kolorach drewna - jak zaaranżować komfortową sypialnię?

  • Autor: mg
  • 26 wrz 2017 12:30 (aktualizacja: 27 wrz 2017 10:22)

Szafy w kolorach drewna są niezmiennie chętnie wybierane jako element wyposażenia sypialni. Nadają im przytulny, komfortowy charakter, a przy tym są bardzo praktyczne. Równie dobrze wpisują się w styl rustykalnych, klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji.

Szafy z dużymi frontami - sposób na aranżację eleganckiego wnętrza

Szafy w kolorach drewna są szczególnie chętnie wybierane przez miłośników naturalnych wnętrz. Kreują w nich komfortowy nastrój, sprzyjający nieskrępowanemu wypoczynkowi. Przy tym tego typu wzornictwo wbrew pozorom nie oznacza aranżacyjnej monotonii. Sprawia to wielość dostępnych wzorów i wybarwień drewna. Najpopularniejsze wciąż są wzory dębowe występujące w szerokiej palecie odcieni i struktur (z królującym dębem sonoma), ale coraz chętniej sięga się także po imitacje buka, orzecha czy gatunków drzew iglastych. Obok gatunków krajowych, pojawiają się także wzory inspirowane gatunkami drewna egzotycznego, które charakteryzują się niezwykle atrakcyjną estetyką. Niekiedy kolory drewna łączone są z jednolitymi kolorami, a ich zestawienia bywają niesymetryczne, co podkreśla oryginalny wygląd mebli.

Szafy sypialniane dostępne są w różnych rozmiarach, co sprawia, że można je bez trudu dopasować do potrzeb i wymiarów konkretnych wnętrz. Oprócz rozmiarów, w ofercie są także wersje różniące się ilością drzwi (np. dwudrzwiowe, trzydrziowe), sposobem wyposażenia, które ma wpływ na funkcjonalność szafy, oraz rodzajem powierzchni (połysk, mat, wstawki, lustra itp.). Wszystko to składa się na mebel, który jest nie tylko funkcjonalnym, ale też atrakcyjnym wizualnie dopełnieniem sypialni.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA