Meble.com.pl - komfort na miarę

Jednymi z najczęściej wybieranych powierzchni do wykończenia kuchni są fronty na wysoki połysk. To rozwiązanie nie bardzo praktyczne, bowiem gładkie powierzchnie prosto jest utrzymać w czystości. Projekt: Saje Architekci. Fot. foto&mohito

Szara kuchnia. Zobacz najmodniejsze aranżacje

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 15 maj 2016 23:38 (aktualizacja: 16 maj 2016 08:29)

Czas na nowy trend w urządzaniu kuchni – kolor. W tym sezonie odchodzi się od
bieli na rzecz wszystkich odcieni szarości. Jak ich używać, aby stworzyć kuchnię ponadczasową i praktyczną?

Coraz częściej biel uzupełniania jest w kuchni przez szarość. Od jasnych, rozmytych, czasem w cieplejszym nasyceniu, aż po ciemne antracyty. Kolor może być używany do stworzenia kuchni jednokolorowej, w której fronty, blaty i ściany są w tym samym kolorze. Dzięki takiemu zabiegowi wtopi się w salon i będzie prawie niezauważalna. Ożywi zaś wnętrze kuchenne kolor, który przeplata się w postaci poszczególnych elementów - pojedynczych frontów lub ściany nad blatem. 

Szarość to jednak niejedyny kolor, który zaczął pojawiać się w polskich kuchniach. Coraz śmielej pojawiają się w kuchniach podobne do szarości kolory, przede wszystkim zgaszone błękity, szałwie i pudrowe róże. Przełamują one, często bardzo minimalistyczne i funkcjonalne meble kuchenne. Co więcej, wykorzystanie pastelowych kolorów optycznie powiększa przestrzeń i odświeża monochromatyczne pomieszczenie. Kolor – między innymi srebro w stalowych elementach – pojawia się także coraz częściej w dodatkach oraz większych formach np. w sprzęt do zabudowy. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA