Meble.com.pl - komfort na miarę

Sypialnia dzięki zastosowaniu koloru grafitu, orzecha francuskiego i kremowej cegły prezentuje się nowocześnie, ale ma również ciepły klimat. Projekt Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz

Szara sypialnia. Modne projekty z polskich domów

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 11 lut 2016 10:24 (aktualizacja: 29 lut 2016 09:00)

Szarości wiodą prym wśród kolorów w aranżacji wnętrz. Zobacz najlepsze pomysły z polskich domów na sypialnię w szarym kolorze.

Można śmiało powiedzieć, że na szarości w wyposażeniu wnętrz panuje teraz wielki szał. Kolor ten zdominował wszystkie pomieszczenia w domach. Modne są szare płytki łazienkowe, szczególnie w formie heksagonów lub z patchworkowym wzorem, meble tapicerowane szarą, filcową tkaniną, jak również dekoracyjny beton i strukturalne tynki. Kolor ten ma wiele odcieni, dlatego też każdy z pewnością znajdzie odpowiedni dla siebie. Dla miłośników jasnych wnętrz, z pewnością spodobają się rozbielone szarości lub te z domieszką srebra, zaś ciemne grafity dedykowane są osobom lubiącym nostalgiczne i głębokie stylizacje. Warto je łączyć z kolorowymi dodatkami, dzięki którym nabierają charakteru. 

Delikatnie szare ściany w sypialni warto połączyć z bielą, np. dekoracyjnych listew przypodłogowych, ramą tapicerowanego łóżka czy lampami, których abażury kształtem przypominają pierzaste chmury. Dzięki zestawieniu bieli i szarości wnętrze nabierze delikatnego, spokojnego wyrazu. To także doskonały sposób na rozjaśnienie sypialni.

Nowoczesnym sposobem na sypialnię w szarościach jest zastosowanie architektonicznego betonu. Nie warto jednak przesadzać z tym materiałem. Zbyt duża jego ilość może sprawić, że sypialnia będzie chłodna i mało przytulna. Najlepiej zastosować beton na jednej ze ścian, np. potraktować beton jako nietypowy zagłówek lub tło dla eleganckiego łóżka. 

Ciemne, wpadające w grafit szarości również sprawdzą się w sypialni. Jeśli jednak chcemy uniknąć efektu mrocznego pomieszczenia, warto zestawić tą barwę z kontrastującymi dodatkami. Świetnie sprawdzą się soczyste kolory, tj. żółcienie, fiolety lub złoto i miedź. Charakteru sypialni dodamy w prosty sposób, wstawiając do niej tapicerowane łóżko lub dekorując je kolorowymi poduszkami.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA