Szarość i biel tej kuchni pojawia się również w części jadalnej i salonowej. Fot. Lube

Szarość i biel tej kuchni pojawia się również w części jadalnej i salonowej. Fot. Lube

  • Autor: bm
  • 18 lut 2018 13:30 (aktualizacja: 19 lut 2018 11:52)

Szarość i biel w kuchni - duet modny i pełen elegancji

Połączenie szarości i bieli we wnętrzu daje efekt sterylnej czystości, elegancji i nowoczesności. Biel rozjaśnia to, co szarość subtelnie przyciemna, dzięki czemu wzajemnie się uzupełniają. Ten duet kolorystyczny idealnie sprawdza się jako rozwiązanie do kuchni.

CZYTAJ TEŻ: Kuchnia dla singla

Szary kolor w kuchni może sprawiać wrażenie chłodnego, ale zazwyczaj daje się "oswoić" odpowiednimi dodatkami - blatami, kolorem ścian, kuchennymi akcesoriami. Może przybierać odcień ciemnego antracytu, ale ciekawie wygląda też w jaśniejszych, bardziej ciepłych wersjach. Szarość dobrze komponuje się z bielą - razem tworzą duet niemal idealny, ponieważ biel wizualnie rozjaśnia szarość, która niektórym może wydawać się nieco zbyt smutna. 

Połączenie to można zrealizować na różne sposoby - np. wybrać część szafek białych, część szarych. Czasem biel może być tylko dodatkiem do szarości, np. w postaci akcesoriów, białych korpusów przy szarych frontach itp. Szary z kolei dobrze sprawdza się na blatach, które kontrastują ze sterylną bielą frontów. Ten dość neutralny i delikatny duet kolorystyczny można ożywić, wprowadzając trzeci kolor. Plamy czerwieni, żółci, błękitu lub odcieni drewna dodadzą kuchni ciepła i będą modnym elementem zabudowy.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce