Odcienie pomarańczu dobrze komponują się z szarością. Fot. Verle Kuchen

Odcienie pomarańczu dobrze komponują się z szarością. Fot. Verle Kuchen

  • Autor: bm
  • 22 kwi 2018 20:12 (aktualizacja: 24 kwi 2018 11:22)

Szarość przyprawiona kolorem - sposób na modne i piękne wnętrze

Wnętrza utrzymane w odcieniach szarości wciąż są na topie. Do szarych mebli, ścian czy podłóg warto dobrać elementy w innych kolorach. Dobrze prezentują się zwłaszcza żywe, energetyczne barwy.

Gama dostępnych odcieni szarości jest bardzo szeroka: od gołębich, niemal białych po antracyty i ciemne, prawie czarne grafity. W niezliczonej ilości odcieni sprawdza się idealnie jako neutralny akcent wśród mocnych barw, tonując ich nasycenie. Dobrze jednak komponować go z innymi kolorami, bo stosowany w nadmiarze może przytłaczać i działać przygnębiająco. Szarość dobrze współgra z czerwienią, bordo, fuksją, fioletem, żółcią, czernią, błękitem, zielenią oraz brązem. Z pastelami i bielą stworzy subtelną, delikatną całość pasującą do stylu romantycznego, prowansalskiego czy skandynawskiego. Z żywymi, nasyconymi barwami doskonale odnajdzie się w nowoczesnym, energetycznym wnętrzu.

Tylko od naszych wyborów zależy, w jakich proporcjach zastosujemy we wnętrzu szarości i kolory. Czasem kolorowym akcentem mogą być tylko poduszki na szarej sofie, efektownie wyglądają też np. utrzymane w energetycznych barwach krzesła na tle szarej kuchni. Kolor możemy też wprowadzić w postaci farby na ścianie, dywanu lub innych aranżacyjnych dodatków.


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • demborute, 2018-04-23 13:27:05
    Szarości są wdzięczne bo łatwo do nich dopasować inne kolory. U mnie w mieszkaniu wybrałam połącznie Szarej Poświaty ze Złotem Cejlonu z kolekcji dulux kolory świata. Chłodna barwa z ciepłą, ale pasują do siebie jak ulał ;)

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce