Fot. Black Red White

Fot. Black Red White

  • Autor: bm
  • 20 lis 2017 10:29 (aktualizacja: 21 lis 2017 10:24)

Szkło w meblach kuchennych - efektowne pomysły i rozwiązania

Przeszklone fronty szafek lub szuflad w kuchni wprowadzają do pomieszczenia lekkość i finezję. Mogą być zupełnie transparentne, przepuszczające światło, półprzezroczyste lub nieprzejrzyste typu lacobel. Szkło to efektowne urozmaicenie kuchennej zabudowy.

Szkło w meblach kuchennych prezentuje się elegancko i atrakcyjnie, niezależnie od stylu, w jakim utrzymane jest całe pomieszczenie. W przypadku zabudowy nowoczesnej szkło zazwyczaj jest gładkie, pozbawione szprosów czy innych dekoracji - przejrzyste lub matowe. Z kolei w kuchni klasycznej lub stylizowanej dobrze wyglądają delikatne frezowania na tafli szkła czy charakterystyczna dla tego rodzaju kuchni "kratka" ze szprosów. Na szkle można też wykonywać nadruki - kuchnia nabiera wówczas zupełnie nowego charakteru.

Decydując się na szklane lub tylko częściowo przeszklone fronty w otwartej kuchni, warto pamiętać, że zawartość szafek będzie widoczna. Aby uniknąć wrażenia bałaganu, dobrze jest zadbać o efektowny wygląd zawartości szafek, czyli np. dopasowany do wnętrza kolor schowanych tam elementów zastawy stołowej czy pojemników na przyprawy.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce