Meble.com.pl - komfort na miarę

Szuflada "Antaro" firmy Blum. Fot. Blum

Szuflada w kuchni i salonie - znajdź najlepsze rozwiązanie

  • Autor: uk
  • 22 kwi 2014 08:15 (aktualizacja: 30 kwi 2014 08:04)

Coraz częściej meble w jadalni czy też w salonie nawiązują stylistyką do mebli kuchennych. Dotyczy to również wszelkiego rodzaju szuflad, które zyskują m.in. na funkcjonalności.

Aktualnie we wnętrzach coraz częściej poszczególne strefy mieszkalne przenikają się wzajemnie. Kuchnia przechodzi w jadalnię, a jadalnia w salon. Szuflady w meblach przeznaczonych do salonu stylistyką oraz funkcjonalnymi rozwiązaniami nawiązują do modeli stosowanych w kuchniach.

W kuchni zazwyczaj królują szuflady w kolorze białym, np. system „Tandembox Antaro” firmy Blum, natomiast w jadalni czy salonie ten sam system szuflad występuje w kolorze brunatnoczarnym. Wyraźna, prostokątna forma zarówno w przypadku szuflad niskich, jak i tych wysokich z relingiem czy elementem dekoracyjnym sprawia, że wnętrze mebli doskonale współgra z prostymi frontami i regularną geometrią brył szafek. Spójna koncepcja kolorystyczna wszystkich komponentów szuflady podkreśla purystyczne wzornictwo linii. Takie rozwiązanie znajduje nabywców gustujących w nowoczesnym, minimalistycznym designie wnętrz.

Do klasycznych, drewnianych mebli w salonie pasują m.in. szuflady drewniane z prowadnicami „Movento” firmy Blum. Montowana od spodu szuflady, niewidoczna podczas jej użytkowania, ujawnia na pierwszym planie urok drewna. System prowadnic „Movento” można stosować do szuflad aż do szerokości 1.400 mm, co doskonale harmonizuje z aktualnym trendem tworzenia szerokich i nisko osadzonych szuflad. Do mebli bez uchwytów firma Blum oferuje prowadnicę „Movento” ze zintegrowanym systemem „Tip-On”, który wspomaga jej otwieranie. Wystarczy tylko delikatnie nacisnąć front szuflady, by aktywować jej otwieranie. Żeby zamknąć szufladę, wystarczy docisnąć front.

Dobre szuflady charakteryzują się pełnym wysuwem, co daje pełny wgląd w ich zawartość. Mają też blokady, by nie wypadły oraz hamulce gwarantujące ciche zamykanie.

Szuflady przeznaczone do kuchni dostępne są w kolorach charakterystycznych również dla mebli do salonu i jadalni. Na przykład szuflada „Tandembox Antaro” firmy Blum dostępna m.in. w kolorze jedwabiście białym, szarym i brunatnoczarnym, ma podwyższony bok z satynowanego szkła. Biorąc pod uwagę fakt, że w meblach do salonu także modne są elementy szklane, widzimy, że estetyka kuchenna i "salonowa" ma wiele wspólnych mianowników. Szuflady kuchenne wykonane są również z elementów stalowych, drewnianych. Często materiały te są ze sobą połączone na zasadzie kontrastu. A tego rodzaju zestawienia spotykamy też w meblach do salonu, czy jadalni. 

Obecnie bardzo popularne są szuflady drewniane.  Wykonywane są z różnego rodzaju drewna: buk, orzech, dąb, jesion, brzoza, klon, buk parzony, wiśnia europejska, olcha. Produkt ten nie tylko pasuje do kuchni stylizowanych, rustykalnych czy drewnianych, ale również jest idealnym rozwiązaniem do szaf, czy komód.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA