Meble.com.pl - komfort na miarę

W szufladach cokołowych możemy przechowywać nieforemne przedmioty, np. butelki. Fot. Alno

Szuflady cokołowe - pełen komfort w kuchni

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 31 marz 2014 15:09

Trudno wyobrazić sobie nowoczesne meble kuchenne bez rozwiązań zwiększających wygodę ich użytkowania. Na rynku co jakiś czas pojawiają się coraz to bardziej wymyślne akcesoria pozwalające wyposażyć niemal każdy skrawek tej przestrzeni. Czy wiecie, że również miejsca tak trudno dostępne jak cokoły możemy funkcjonalnie zagospodarować?

Kuchnia staje się coraz bardziej komfortowa i spełnia wymogi ergonomii w pełnym tego słowa znaczeniu. Służy człowiekowi, a nie jak to dawniej bywało – odwrotnie. Wynika to z faktu, iż w ciągu dnia, najwięcej czasu spędzamy właśnie w kuchni. Przyjmując, że przygotowanie śniadania i kolacji zajmuje po 30 minut, a obiadu 1 godzinę, okazuje się, że niemal 2 godziny w ciągu dnia spędzamy właśnie w tym pomieszczeniu. 

Dlatego tak ważne jest, aby nasze kuchnie posiadały szereg rozwiązań, które ułatwią pracę podczas przygotowywania posiłków, czy też wygodne przechowywanie niezbędnych przyrządów kuchennych - tak, aby wszystko było pod ręką. Najpopularniejsze rozwiązania to oczywiście szuflady, które dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym można montować dosłownie wszędzie. Dzięki temu w szu­fladach możemy prze­chowywać już nie tylko sztućce i podręczne drobiazgi jak to swego czasu bywało, ale także talerze, gar­nki, drobne AGD i środki czys­tości. Najlepszym miejscem na tego rodzaju nieporęczne przedmioty, dla których ciągle brakuje miejsca w kuchni, jest przestrzeń cokołowa, która obejmuje obszar tuż przy podłodze.

Cokoły mogą mieć różną wysokość – zwykle jest to jednak od 10 do 20 cm. Wyższe cokoły stosuje się w kuchniach przeznaczonych dla wysokich osób (blat jest wtedy na wysokości 90 cm od podłogi). Im wyższy cokół, tym większa przestrzeń w nich do wykorzystania.

Płaską szufladę cokołową można przeznaczyć do przechowywania przyborów do sprzątania. Świetnie nadaje się także do przechowywania np. puszek z napojami, małych miseczek czy karmy dla domowych zwierzaków. Głębsze szuflady cokołowe mogą pomieś­cić różnego rodzaju nieporęczne przed­mioty, jak wiadra, skrzynki z napo­jami, zapasy żywności dla zwierząt, a także blachy czy formy do pieczenia. Szuflady cokołowe można wyposażyć w wewnętrzne przegródki. Zapobiegają one przewracaniu się np. pojedynczych butelek czy słoiczków.

Pon­adto, szu­flady z pełnym wysuwem zapew­ni­ają nam całkow­ity wgląd i łatwy dostęp do ich zawartości. Unikamy zatem męczącego schy­la­nia się i zaglą­da­nia na kolanach do wnętrza szafki.

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA