Meble.com.pl - komfort na miarę

"Edland" IKEA. Fot. IKEA

Toaletka - 20 obliczy królowej sypialni

  • Autor: kh
  • 17 marz 2014 15:06 (aktualizacja: 18 marz 2014 06:08)

Mówi się, że w każdej sypialni pierwsze skrzypce gra łoże - król aranżacji. Ale koronę nosi jeszcze jeden, najbardziej kobiecy ze wszystkich mebel - toaletka.

Przez całe lata toaletka była elementem wręcz niezbędnym w aranżacji sypialni wysoko urodzonych dam. Przy niej poprawiano urodę, w niej chowano najbardziej kobiece bibeloty i kosmetyki. Niekiedy przybierała formę delikatnego, finezyjnego stoliczka, zaś innym razem - bogato zdobionego ciężkiego biurka, któremu towarzyszyło nieodłączne lustro, a także puf, krzesło lub wygodny fotel. Jakkolwiek wyglądała tworzyła w sypialnianym wnętrzu swoistą enklawę kobiecości, inny świat, do którego mężczyźni nie mieli wstępu.

Dziś oferta dostępnych na polskim rynku toaletek jest zdecydowanie bardziej zróżnicowana pod względem wzorniczym. Kobiety, które chciałby mieć ten wyjątkowy mebel w swojej sypialni mogą przebierać w rozmiarach, kolorystyce i stylu. Obok modeli romantycznych, są i ekstrawaganckie, obok białych i pastelowych - są też utrzymane w mocnych barwach.

W sklepach meblowych kupić dziś można toaletki klasyczne, o subtelnie wygiętych nóżkach i malutkich szufladkach na kobiece drobiazgi jak np. "Rafael" firmy Klose, czy "Edland" IKEA. Ale tuż obok prezentowane są również modele, które tradycyjnej toaletki nie przypominają praktycznie wcale. Niektóre jak na przykład proponowana przez firmę Woodways "New Age", czy "Milano" Paged Meble to prosty, podwieszany blat z szufladkami, nad którym powieszono lustro w drewnianej ramie. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA