Meble.com.pl - komfort na miarę

Przy takim barze można wygodnie zjeść obiad. Zwłaszcza że piekarnik blisko... Fot. Stolkar

Urok drewna w kuchni nowoczesnej. Zobacz jak to wygląda!

  • Autor: uk
  • 29 maj 2014 12:06

Modna, nowoczesna kuchnia jest kreowana z prostych, geometrycznych brył. Charakteryzuje się też często zestawieniem rysunku drewna na frontach (nawet tych wykonanych z płyty) z powierzchnią np. lakierowaną.

Oto konkretne przykłady zastosowania w kuchniach "ciepłego" elementu "drewna" oraz elementów lakierowanych bądź matowych, jednokolorowych.

Kuchnia "Draggo / 38th Elysee Avenue" firmy BRW prezentuje połączenie nowoczesnego minimalizmu z ponadczasową klasyką. Białe, lakierowane na wysoki połysk tafle odważnie kontrastują z ciemnymi frontami wykonanymi z drewna dębowego i forniru. Oryginalna zabudowa kryje szereg funkcjonalnych rozwiązań, np. szuflady z systemem cichego domykania i wkładem organizującym kuchenne akcesoria.

W kuchni "37th Savana Avenue / 38th Elysee Avenue"  firmy BRW widzimy ciekawe zestawienie kolorystyczne frontów – jasnej magnolii z ciepłym, wyrazistym dębem legno. Tworzy to stonowany, harmonijny wystrój. 

Z kolei zestaw mebli kuchennych "Kamduo grusza/orzech" marki KAM prezentuje się w kolorystyce: grusza/orzech. Zestaw wyróżnia się klasyczną formą szafek urozmaiconych kontrastowym połączeniem dekorów (kolor, rysunek usłojenia). Tutaj mamy zestawienie po prostu dwóch rodzajów drewna. 

Połączenie naturalnego forniru bądź laminatu przedstawiającego wyraźny rysunek drewna  z elementami lakierowanymi np. na wysoki połysk zdecydowanie urozmaica stylistykę nowoczesnej kuchni. Z jednej strony, takie rozwiązanie nie pozwala na "drewnianą" monotonię kuchni, z drugiej zaś - uniemożliwia wpadnięcie w "pułapkę" zbytnej lakierowanej sterylności. 

 

 

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA