Meble.com.pl - komfort na miarę

Podstawą tej aranżacji są białe fronty o modnej, prostej formie, lakierowane w wersji matowej. Ich nowoczesny design dodatkowo podkreśla uchwyt zintegrowany z konstrukcją frontu. Kuchnia "38th Elysee Avenue". Fot. BRW

Urządzamy kuchnię. Postaw na modny minimalizm!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 08 sty 2015 12:36 (aktualizacja: 09 sty 2015 08:31)

Czy kuchnie w stylu minimalistycznym są pozbawione życia i radości? Niektórzy tak uważają, jednak nie da się zaprzeczyć, iż widok uporządkowanego pomieszczenia sprawia niemałą satysfakcję. Takie wnętrza działają uspokajająco i są po prostu estetyczne. Jak je urządzić?

Kuchnia w stylu minimalistycznym jest przestronna, czysta i niezagracona. Jej największą zaletą - oczywiście poza ładnym wyglądem - jest to, że działa w sposób uspokajający, wyciszający umysł, i co ważne, jest prosta do sprzątania. To, jak dokładnie wygląda styl minimalistyczny, zależy od gustu właściciela i tego w jakim stopniu lubimy minimalizm. Są jednak pewne podstawowe cechy, które charakteryzują ten styl w kuchni.  

Sekretem i kluczem do aranżacji wnętrza kuchennego w stylu minimalistycznym jest usunięcie z blatów i półek wszystkich niepotrzebnych rzeczy - zwłaszcza drobnych dekoracji i przedmiotów kuchennych, które wprowadzają chaos i zamieszanie. Działa tu zasada - "im mniej, tym lepiej". Stawiamy przede wszystkim na meble o geometrycznej, prostej formie, design oraz oryginalne materiały wykończeniowe. Najbardziej popularne jest szkło, stal i kamień. Powierzchnie kuchennej zabudowy są jednolite, a dekoracje ograniczamy do minimum. Nie ma tutaj setek małych gadżetów, bibelotów, zwisających z okapu przypraw, wyeksponowanej zastawy czy innych kuchennych przedmiotów. 

Jeśli chodzi o kolory ścian i frontów meblowych to stawiamy na klasyczną, chłodną biel albo szarości. Nasycone, intensywne barwy stosujemy tylko jako dodatek oraz urozmaicenie. Nowoczesne wnętrza mogą wydawać się nazbyt surowe, a odpowiednio dobrany kolor oraz barwne dodatki pozwolą je nieco ocieplić. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie przytłoczyć nimi mieszkania. Powinny one być gustownie, odpowiednio rozmieszczone i w niewielkiej ilości. Warto postawić na designerską lampę czy okap kuchenny. 

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA