Fot. Rehau

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 12 cze 2017 13:04 (aktualizacja: 12 cze 2017 13:06)

Urządzamy kuchnię - wybierz piękny i trwały laminat szklany

Kuchnia to przestrzeń, która w naszych domach jest najbardziej narażona na zarazki i bakterie, urazy mechaniczne czy brud. Urządzając to pomieszczenie warto więc wybierać materiały, które ograniczą te uboczne działania, a na dodatek będą wyglądały stylowo.

W nowoczesnej kuchni dominuje elegancja i subtelny powiew nonszalancji. W prostych konstrukcjach mebli i szafek skrywają się elementy minimalistycznego klimatu. Wszystko jest wyważone i tworzy spójną, ciekawą całość. Punktem wyjścia w urządzaniu współczesnych przestrzeni jest funkcjonalność. Kuchnia musi być oazą harmonii i źródłem praktycznych rozwiązań, by sprzątało się łatwej, gotowało szybciej i prezentowało fenomenalnie! Dziś, biorąc pod uwagę to trio, wybierzemy fronty do kulinarnego królestwa. W poszukiwaniach pomoże nam marka REHAU – producent innowacji na miarę XXI wieku.

Jaki materiał na kuchenne szafki będzie najlepszy?

Oferty pękają w szwach od wielu możliwości, począwszy od naturalnych drewnianych materii – odpornych, ale i horrendalnie drogich, po kompozycje z płyt fornirowych, którym nie straszna wysoka temperatura, jednak z zarysowaniami nie radzą sobie zbyt dobrze. Pod uwagę można wziąć także konstrukcje z frontami ze stali czy nawet betonu. Duży wybór rodzi dylematy, a współczesny styl narzuca pewne zasady. Musi być elegancko, nieco luksusowo i praktycznie. Szkło wydaje się spełniać kryteria wyrafinowania i nowoczesności! Ale… koszt, widoczna pod odpowiednim załamaniem światła zielona poświata czy trudności z obróbką i konieczność zlecenia tego zadania fachowcom, skutecznie eliminują ten wybór.

Najlepiej skorzystać ze zdobyczy innowacji i koncertować się na rozwiązaniach wzmacniających trwałość i wytrzymałość kuchennych szafek, a do tego do złudzenia przypominających szklaną taflę. Służą temu nowoczesne panele imitujące tę materię – mocowane na płytach nośnych, którymi mogą być materiały drewnopodobne, płyty MDF, płyty pilśniowe lub płyty wielowarstwowe. Laminat szklany dostępny jest w wielu kolorach zarówno w wersji matowej lub wysokopołyskowej, chronią narażone powierzchnie szafek, a do tego idealnie prezentują się we wnętrzach.

O czym należy pamiętać wybierając fronty do kuchni?

Strefa zmywania musi być odporna na wilgoć i częsty kontakt z wodą. W przestrzeni roboczej należy uwzględnić liczne urazy, uderzenia i zadrapania, których winowajcą będzie ostry nóż lub inne kulinarne gadżety. Ponadto, należy pamiętać o higienie, wybierając rozwiązania ograniczające rozprzestrzenienie się bakterii i zarazków. Często nie zdajemy sobie sprawy i nie widzimy „gołym okiem”, jak wiele niekorzystnych dla zdrowia elementów panoszy się w fugach i zakamarkach frontów. Marka REHAU stworzyła kompilację idealną, dostosowaną do kulinarnych warunków i nowoczesnego charakteru, umożliwiającą szybkie sprzątanie oraz oszczędność czasu. Laminat RAUVISIO crystal to polimerowy panel przypominający szklaną taflę o wysokiej odporności. Jest rozwiązaniem dla osób ceniących estetyczne koncepty, ale i dbających o funkcjonalność tej jakże często wykorzystywanej strefy.

Co to jest szkło polimerowe?

To innowacyjny produkt, spełniający się w roli materiału okrywającego przestrzenie kuchennych frontów. Ma on grubość około 2 mm i – jak wspominaliśmy – występuje w wielu barwnych odsłonach oraz wersjach matowej lub wysokopołyskowej. Jego uniwersalny charakter, nie ogranicza nas jedynie do kuchni, bowiem polimerowe szkło RAUVISIO crystal slim wkomponuje się także we wnętrze łazienki w postaci elementu ściany lub kabiny prysznicowej czy jako tzw. splashback zamiast tradycyjnych kuchennych płytek, na których zbierają się bakterie i brud.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce