Meble.com.pl - komfort na miarę

Biel optycznie powiększa przedpokój, a przestronne wnętrza tego systemu dają wiele miejsca do przechowywania. Fot. Meble Wójcik

Urządzamy przedpokój. Sprawdź 10 pięknych aranżacji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 12 sty 2015 10:24 (aktualizacja: 13 sty 2015 08:31)

Aranżacja przedpokoju to nie lada wyzwanie, ponieważ zwykle jest to pomieszczenie wąskie i mało ustawne. Jednak to właśnie przedpokój pierwszy widzą goście, warto więc zadbać o to, aby był wizytówką naszego mieszkania.

Choć w małych mieszkaniach przedpokój jest na ogół ciemnym pomieszczeniem pozbawionym okna i bywa nieustawny lub wąski to warto zaaranżować go funkcjonalnie, wygodnie i estetycznie. Przedpokój pełni bowiem bardzo ważną funkcję. Oddziela wejście główne od pomieszczeń mieszkalnych, stanowi dla nich przedsionek lub jest trasą komunikacyjną prowadzącą do reszty wnętrz. Ponadto, to tu witamy gości, a każdy, kto przestępuje próg mieszkania, od razu wie jakie są upodobania i styl gospodarzy.

Przedpokój powinien być wyposażony w sprzęty umożliwiające spełnianie funkcji typowo praktycznych. W przedpokoju musi się więc znaleźć szafa, która pomieści nasze ubrania i w razie potrzeby ukryje mopa, odkurzacz i inne sprzęty, których nie chcemy pokazywać. Podstawą wyposażenia przedpokoju są również półki na buty, szafka na czapki i rękawiczki , a także stojak na parasole i półka na klucze. Dobrze sprawdzają się także ławka, krzesełko albo puf na którym można usiąść, aby wygodnie założyć buty. Ponadto, elementy te pięknie urozmaicają wnętrze.   

Meble do przedpokoju często trudniej dobrać, niż te do innych pomieszczeń - im przedpokój ciaśniejszy, mniej ustawny, o nietypowym kształcie, tym więcej trzeba się nagłowić, by znalazło się tam wszystko, co niezbędne. Pokazujemy kilka przydatnych inspiracji. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA