Pokój dziecka na na poddaszu. Znalazło się w nim miejsce na naukę, zabawę i odpoczynek. Nie brakuje w nim także pozytywnej energii, powstałej w wyniku ciekawego zestawienia kolorów. Projekt: Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz

Pokój dziecka na na poddaszu. Znalazło się w nim miejsce na naukę, zabawę i odpoczynek. Nie brakuje w nim także pozytywnej energii, powstałej w wyniku ciekawego zestawienia kolorów. Projekt: Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz

  • Autor: bm
  • 11 lut 2018 20:40 (aktualizacja: 12 lut 2018 12:16)

Urządzamy wnętrze na poddaszu - pomysłowe rozwiązania

Wnętrze ze skosami ma swoje wady i zalety. Do pierwszych należy konieczność idealnego dopasowanie mebli i akcesoriów do niemal każdego centymetra kwadratowego. Zaletą natomiast jest potencjał aranżacyjny takiego wnętrza - może wyglądać wyjątkowo efektownie.

Powierzchnia w mieszkaniu zwykle jest na wagę złota. "Schowane" pod skosami poddasza metry kwadratowe warto więc funkcjonalnie zagospodarować. Uzyskamy wtedy nie tylko dodatkowe miejsce do przechowywania, ale i ciekawy, atrakcyjny wizualnie element wnętrza. Do tego rodzaju pomieszczeń idealnie nadają się wszelkiego rodzaju meble wykonywane na wymiar, w tym zabudowy wnęk wyposażone w systemy przesuwne. Zabudowa na wymiar to rozwiązanie, które możemy zastosować zarówno w przedpokoju, jak i salonie, jadalni, sypialni, kuchni, a nawet w łazience. Wykorzystując systemy drzwi przesuwnych, zagospodarujemy niewygodne wnęki, trudno dostępne zakamarki, miejsca pod schodami – słowem niemal każdy wolny centymetr pomieszczenia.

Na co i w jaki sposób można wykorzystać trudno dostępne miejsca pod skosami? Możemy tam umieścić między innymi garderobę - jeśli skosy mamy w sypialni lub w przedpokoju. Przestrzeń pod schodami możemy wykorzystać również na szafę ubraniową albo schowek na przedmioty gospodarcze, ale równie dobrze będzie tam wyglądała np. efektowna biblioteczka - to rozwiązanie dla posiadaczy dużej ilości książek. Skosy w łazience lub kuchni to idealne miejsce do przechowywania przedmiotów, których  nie używamy zbyt często. Warto przy tym zadbać o dobór odpowiednich akcesoriów ułatwiających szybkie dotarcie do nawet najbardziej ukrytego zakamarka.


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • basiaU, 2018-02-18 16:37:40
    Ekstra pomysł z tą szafą, może i my coś takiego u siebie zrobimy. W sumie to jeszcze mamy nieskończone poddasze. Wczoraj zamówiliśmy w jagodowymkocie fajne komody i fotele do jednego z pokoi. W sumie to w tym drugim można zrobić taka dużą rodzinną garderobę.