Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. Orgatec

W biurze jak w domu - czyli nieformalne meble biurowe

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 08 kwi 2014 09:50 (aktualizacja: 09 kwi 2014 07:56)

Tradycyjne biuro, czyli przestrzeń z biurkiem, fotelem, krzesłami dla gości, stołem i szafkami – należy do przeszłości. W modzie jest biuro w stylu google – aż chce się pracować!

Jeszcze parę lat wstecz niewiele osób prowadzących własny biznes, kładło nacisk na modną stylistykę pomieszczeń biurowych. Estetyka, wygoda pracownika, poprawa warunków pracy – można powiedzieć, że były to pojęcia z innej planety. Dziś zmiany są ogromne zarówno w samym designie mebli, jak i w podejściu do procesu ich projektowania. Branża mebli biurowych idzie z duchem czasu. W rezultacie na rynku pojawiają się produkty nie tylko intrygujące wizualnie, ale także zapewniające komfort i szerokie możliwości ich użytkowania.

Pracownicy mają do dyspozycji środowiska do kreatywnych spotkań w zależności od wymagań i nastroju. Istnieje wyraźny podział między tradycyjnymi stanowiskami pracy (które są indywidualne i pozwalają na koncentrację) oraz przestrzenią stworzoną do komunikacji. Jednym słowem biuro – z miejsca pracy stało się także miejscem spotkań biznesowych i komunikowania się ludzi w bezpośrednich rozmowach.

Biuro pełni rolę miejsca do załatwiania biznesu, najlepiej w nieformalnej atmosferze. Rośnie więc zapotrzebowanie na „nieformalne” meble biurowe. Tu warto wspomnieć nie tylko "mniej zobowiązujące" meble i siedziska tapicerowane, ale również krzesła i stoliki, przy których można zatrzymać się na krótką naradę, napić kawy, porozmawiać. 

Na służbowe spotkanie można umówić się na skórzanej, nowoczesnej sofie albo w przytulnej zatoczce. Można też wybrać zakątek, w którym udaje się pomyśleć, a nawet... zdrzemnąć. 

Nie ma już potrzeby przechowywania dużych ilości dokumentów, a nawet posiadania biurka czy w pełni regulowanego i ergonomicznego krzesła biurowego. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA