Meble.com.pl - komfort na miarę

Tutaj meble "Humphrey" to sofa + fotel. Producent: Sits. Fot. Sits.

W kratkę, groszki, czy pepitkę? Tapicerskie wzory

  • Autor: uk
  • 13 maj 2014 11:26 (aktualizacja: 16 maj 2014 08:15)

Bez wzorów dekoracyjnych sofy, fotele i krzesła byłyby nudne! Oto jeden z trendów.

Meble wypoczynkowe we wzorzystych tkaninach mogą stanowić prawdziwe dekoracyjne centrum w salonie. Wzory tj. kratka, groszki czy pepitka niewątpliwie wprowadzą do wnętrza różnorodność.

A jakie "wartości dodane" wnoszą tego rodzaju motywy dekoracyjne na tkaninach? Wzory kraciaste, a zwłaszacze te prezentujące kombinację czerwieni i brązów, kojarzą się z "pokojem dziadka", z fajką odłożoną gdzieś obok na stoliku, z klasyką męskich gabinetów, z powagą zagadek na miarę Sherlocka Holmesa. Oczywiście w tym przypadku istotną rolę odgrywa też zestawienie kracistej tkaniny z klasyczną formą mebla. 

Natomiast znacznie "lżejsze" skojarzeniowo wydają się kraciste tkaniny obiciowe sof i foteli prezentujące kontrastową grę na przykład czerni i bieli, lub niebieskiego i bieli. I te najczęściej zdobią modele nowoczesne, o minimalistycznych kształtach. 

Innego znaczenia nabierają z kolei meble wypoczynkowe "ubrane" w tkaniny, na których widnieją groszki. To prawdziwe wcielenie stylistycznej frywolności i zabawy! Pierwsze skojarzenie nasuwa się z folkową suknią flamenco...

A sofa czy fotel w pepitkę? To zależy w jakich barwach został przedstawiony. Jeśli w kolorystyce czarno-białej, wnosi do wnętrza urok klasyki. Natomiast pepitka w innych wersjach kolorystycznych, stanowi odświeżającą interpretację stylu klasycznego. 

Warto dodać, że wzory na meblach tapicerowanych, w zależności od koloru, gęstości oraz wielkości motywu, mogą sprawiać, że mebel będzie wydawał się większy lub mniejszy. Wzory te często podkreślają też geometryczną bądź organiczną formę sofy lub fotela. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA