Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia "Memory" firmy Veneta Cucine. Niewielka zabudowa kuchenna utrzymana w kremowym beżu. Ciekawym elementem jest tu okap kuchenny umieszczony na roku ściany, a tym samym umieszczona na rogu również kuchenka, To nietypowe rozwiązanie, które wprowadziło do tej aranżacji element indywidualności. Fot. Veneta Cucine

W stronę tradycji – 15 kuchni nienowoczesnych

  • Autor: Agnieszka Błachowska
  • 01 sie 2014 18:34 (aktualizacja: 08 sie 2014 08:15)

Jeśli, szukając pomysłu na „tradycyjną” kuchnię, unikasz jednoznacznie barokowych, rustykalnych czy prowansalskich aranżacji – nasza galeria jest dla Ciebie idealna! Zainspiruj się spokojnymi i powściągliwymi w wyrazie meblami tradycyjnymi.

Wszystkie pokazane przez nas kuchnie łączy kilka podstawowych cech, dzięki którym aranżacje z „ich udziałem” można uznać za klasyczne. Przede wszystkim duże znaczenie mają materiały wykorzystane do produkcji tych mebli. Dominuje ciepłe brązowe drewno o naturalnym lub postarzanym rysunku, albo malowane na jasny kolor – najczęściej biały lub kremowy, szary lub oliwkowozielony. Właściwie w każdym tego typu zestawie mebli wykorzystywane jest szkło. Szyby są zazwyczaj przezroczyste (co potęguje ogólne wrażenie klimatu „retro”), prążkowane lub tylko lekko mleczne. Fronty szafek ze szkłem są dzielone szprosami, co w połączeniu z ramiakami daje efekt tradycyjnego wnętrza. 

Retro estetykę wzmagają dyskretne, ale jednocześnie wymowne, elementy ozdobne takie, jak pilastry, cokoły, szprosy i wieńce. Otwarte półki, na których można wyeksponować naczynia lub dekoracje w klasycznym stylu, mają bardzo duży udział w kreowaniu pożądanej atmosfery. Obudowane, tradycyjne okapy też stanowią niezbędny element.

W żadnej tradycyjnej aranżacji „ze świecą nie znajdzie się” rozwiązań bezuchwytowych. Uchwyty i gałki meblowe grają tu pierwsze skrzypce. Nie warto ich ignorować podczas wyposażania kuchni. Odpowiedni dobór zarówno koloru, wykończenia, jak i kształtu, może zdecydować o wyglądzie całości.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA