Meble.com.pl - komfort na miarę

System "Hover". Fot. ProfiM

W trosce o pracownika. Sposoby na kreatywne biuro.

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 08 lut 2014 11:23

Organizując przestrzeń biurową, warto wziąć pod uwagę to, w jakich warunkach ludzie pracują najwydajniej. Podział na multizadaniowe strefy to klucz do sukcesu, który będzie wspierał kreatywność pracowników oraz zapewni wysoki poziom zadowolenia z miejsca pracy.

Jednym z najsłynniejszych miejsc pracy, które zostało zaprojektowane z myślą o pracownikach jest siedziba Google w Zurychu. Biuro, w którym ludzie, pracując na laptopach, bujają się w huśtawkach zwisających z sufitu lub zjeżdżają na niższe piętro budynku za pomocą tunelowej ślizgawki. Choć niektórzy mogą uważać to za niepoważne działanie, to faktem jest, iż kreatywne biuro wspomaga rozwój pracowników. Aby zorganizować przestrzeń biura w taki sposób, by pracownicy się rozwijali, wystarczy wziąć pod uwagę ich potrzeby oraz dostosować wystrój do rodzaju wykonywanych zadań.  

Otwarta przestrzeń biurowa sprzyja twórczej pracy grupowej. Pracownicy, mogą się ze sobą swobodnie porozumiewać, a jeśli biurka są oddzielone niewysokimi ściankami, to zachowują także trochę prywatności. System „Mix T”, który znajduje się w ofercie Fabryki Mebli Balma to szerokie i komfortowe biurka, które zapewniają pracownikom  maksimum komfortu. Równie ciekawe rozwiązania dla pracowników siedzących na co dzień w większej grupie ma firma Tobo. Kolekcja „Hebe” pozwala na dowolne komponowanie przestrzeni biurowej. Obszerne blaty biurek zapewniają wiele miejsca, a ścianki działowe pozwalają na samodzielną, spokojną pracę. „Seria F”, której producentem jest firma Kinnarps to także doskonały system pozwalający na aranżację dużej, otwartej przestrzeni biurowej. Wysoka jakość wykonania oraz minimalistyczny wygląd tworzą poczucie harmonii w najróżniejszych wnętrzach. Pracownikom, którzy wykonują pracę stojącą firma Furniko przygotowała biurka z możliwością regulacji wysokości. System "T-Round" można łatwo dostosować do wzrostu użytkownika, zapewniając mu tym samym maksymalną wygodę.

W czasie przerwy

Podczas pracy każdy pracownik ma prawo do kilkunastominutowej przerwy. Warto, aby tego czasu nie spędzać przy komputerze, a w zupełnie innym miejscu. Stworzenie strefy odpoczynku w biurze jest więc bardzo istotnym elementem. Możemy go podzielić na dwa rodzaje: odpoczynek czynny oraz bierny. Ten drugi to po prostu zjedzenie w spokoju drugiego śniadania lub wypicie popołudniowej kawy w towarzystwie współpracowników. Doskonałym rozwiązaniem dla tego typu odpoczynku będzie ustawienie w biurze wygodnych sof lub puf, które przyciągnął pracownika na te kilka minut przerwy. W ofercie firmy Martela znajduje się system modułowy „Diagonal”, który można dowolnie aranżować. Dzięki swojej smukłej formie jest idealny do ustawienia w korytarzu lub w kącie pokoju biurowego. Zarówno w korytarzu, jak i w każdym innym miejscu sprawdzi się także mebel wypoczynkowy „Libra” z oferty firmy Kinnarps, który zaspokaja potrzeby zarówno komfortu jak i poczucia estetyki. Dla zapewnienia pracownikom nie tylko odpoczynku, ale także możliwości nieskrępowanej rozmowy, dobrym rozwiązaniem będzie system „PodMeeting” firmy Martela. Jego wysokie ścianki i prostokątna forma sprawiają wrażenie osobnego pomieszczenia.

Maksimum komfortu osobom, które przerwę w pracy lubią spędzić aktywnie zapewni ustawiony w biurze stół do gry w piłkarzyki lub bilard, a nawet konsola do play station. Taki sposób odpoczynku pobudza mózg do nauki oraz podnosi koncentrację.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA