Meble.com.pl - komfort na miarę

W wąskiej kuchni powinniśmy zastosować triki optyczne. Górne szafki możemy np. podświetlić od dołu podświetlić, co doda wnętrzu lekkości. Projekt: Studio Śląskie Kuchnie Fot. Bartosz Jarosz

Wąska kuchnia. Tak ją możesz urządzić

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 12 maj 2016 08:00

Urządzenie wąskiej kuchni nie jest łatwe. Przewrotnie - właśnie dzięki trudnościom z jej urządzeniem, taka aranżacja może być bardzo ciekawa.

W małych mieszkaniach wąska kuchnia to nierzadko standard. Projektanci przekonują jednak, że na wszystko można znaleźć sposób. Aby wąska, długa kuchnia była funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu, warto zastosować niestandardowe rozwiązania.

Najprostszym z nich, które zawsze się sprawdza jeśli chodzi o mieszkania w bloku, jest otwarcie kuchni na strefę dzienną. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, wąską przestrzeń warto poszerzyć za pomocą trików optycznych. Nad blatem możemy przykleić np. fototapetę ze zdjęciem w perspektywie. Ścian nie należy także zbytnio podkreślać, wieszać żadnych dekoracji, gdyż w ten sposób dodatkowo podkreślamy niekorzystny kształt wnętrza. Możemy natomiast powiesić lustro, które również zmieni optycznie jego proporcje.

Urządzając taką kuchnię, koniecznie zwróćmy uwagę na oświetlenie. Im więcej punktów świetlnych, jaśniejsza kolorystyka podłogi i ścian, tym pomieszczenie będzie wydawało się jaśniejsze i bardziej przestronne.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA