Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia z linii Family Line Black Red White, front Tapo w kolorze beż szampański. Fot. Black Red White

Wąska kuchnia. Zobacz jak wygodnie możesz ją urządzić

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 18 cze 2015 11:14 (aktualizacja: 19 cze 2015 08:00)

Wąska kuchnia wcale nie musi być utrapieniem. Można ją ciekawie i funkcjonalnie urządzić. Nie wierzysz? Sprawdź nasze propozycje...

Wąskie kuchnie są zmorą wielu osób mieszkających w blokach. Wąska przestrzeń z oknem jest nieustawna, zaś bez niego jest ciemna i ponura. Jak najlepiej urządzić małą i wąską kuchnię, aby przebywanie w niej było przyjemnością? Okazuje się, że to całkiem proste.

Ważnym zabiegiem, który sprawi, że wąska kuchnia stanie się większa niż w rzeczywistości, jest otwarcie jej na strefę dzienną. Dzięki temu wpadnie do niej więcej światła, a sama przestrzeń będzie bardziej dostępna. Jeśli kuchnia posiada okno, warto zagospodarować miejsce pod nim. Zamiast klasycznego parapetu, na którym nie ma zbyt wiele miejsca, lepiej umieścić szerszy blat. Może on posłużyć jako miejsce robocze w kuchni, a także jako jadalnia. Wystarczy, że wstawimy pod spód blatu stołeczki. 

Kuchnię bez okna można urządzić w formie zabudowy dwurzędowej. Tym sposobem zyskamy wiele miejsca do przechowywania i będziemy swobodnie przemieszczać się pomiędzy strefami zmywania czy gotowania. Popularnym rozwiązaniem w małych mieszkaniach jest zabudowa w kształcie litery L. Dzięki takiemu ustawieniu szafek mamy jedną wolną ścianę, którą możemy zagospodarować w modny sposób, np. pomalować ją farbą tablicową. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA