Meble.com.pl - komfort na miarę

Tkaniny z nowej kolekcji Designers Guild. Bardzo wiosenne i soczyste. Fot. Decodore

Wiosenne aranżacje w Twoim domu - poznaj moc koloru

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 14 kwi 2014 10:47 (aktualizacja: 16 kwi 2014 08:10)

W tym roku wiosna zawitała do nas wyjątkowo wcześnie. Warto tą pozytywną atmosferę utrzymać także w domu. Sprawią to kolorowe meble we wnętrzu. 

To pewne, że słoneczne i ciepłe kolory dobrze wpływają na samopoczucie. W pochmurne dni stojąca w salonie sofa w soczystym, żółtym kolorze będzie doskonałym, pobudzającym elementem wyposażenia wnętrza. Wystarczy spojrzeć na taki pozytywny i intensywny odcień, aby poczuć energię oraz radość.

To, jak duży wpływ na człowieka mają kolory wiadomo już od dawna. Istnieje nawet dziedzina nauki, która zwana jest psychologią koloru. Oczywiście nie ma jednej i sprawdzonej teorii na to, jaki kolor powinno się wybierać, bowiem preferencje do poszczególnych barw leżą w psychice każdego człowieka. Warto więc dobierać je do swojej osobowości.

Pomarańczowe odcienie znane są z tego, że pobudzają apetyt. Dlatego tak często można je spotkać w restauracjach. Wybór pomarańczowego koloru do kuchni może nie być dobry, bowiem istnieje ryzyko, że za każdym razem będziemy podjadać coś z lodówki. Jednak w jadalni będzie już odpowiedni. Podobnie jest z czerwienią.  Czerwień działa pobudzająco i w niektórych przypadkach może wywoływać nawet agresję. Często poleca się ten kolor do aranżacji sypialni, jednak nie jest to zawsze korzystny wybór. Do spokojnego snu lepszym wyborem będą wszelkie odcienie niebieskiego, spokojna zieleń lub pastelowe fiolety.

Salon dobrze jest urządzać w neutralnych barwach tj. brązy i beże. Kolory te działają kojąco, ponieważ kojarzą się z naturą. Dla osób bardziej energicznych dobrym wyborem będą pozytywne i intensywne barwy tj. turkusy, purpurowe fiolety, krzykliwe róże czy soczyste cytrynowe desenie.  Należy jednak pamiętać, aby mocne kolory stosować z umiarem. Doskonale wyglądają one w formie dodatku lub jako element grający pierwsze skrzypce w pomieszczeniu. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA