Meble.com.pl - komfort na miarę

Aranżacja z wiosenną nutą. Fot. IKEA

Wiosna – pretekst dla koloru we wnętrzach

  • Autor: Agnieszka Błachowska
  • 19 marz 2014 08:54 (aktualizacja: 27 marz 2014 08:45)

Żółty, zielony, niebieski to kolory kojarzące się m.in. ze słońcem, trawą, niebem. Zapowiadają wiosnę. Każdy z nich niesie ze sobą optymistyczną aurę, symbolizuje ożywienie i ciepło, które potrafią przełamać zimowe nastroje.

W salonach meblowych lub na zdjęciach modnych wnętrz, często oglądamy i zachwycamy się meblami w soczystych, optymistycznych kolorach. Jednak, kiedy wybieramy meble dla siebie, rzadko decydujemy się na intensywne barwy. Okazuje się, że mamy dość duże opory z nimi związane. Ten temat uznajemy za ryzykowny...

Producenci mebli i przedstawiciele salonów meblowych, podkreślają, że meble w soczystych, modnych kolorach przygotowują i eksponują na targach, w sklepach, na wystawach. Przyciągają one uwagę klientów, którzy jednak, w większości, przy składaniu zamówień wybierają dany model w beżach, brązach i szarościach.

Warto zmienić podejście – zwłaszcza, gdy pretekstem do tego jest nadchodząca wielkimi krokami wiosna. Aby zachęcić Państwa do otwarcia się na kolor, prezentujemy w galerii nowe, modne, aktualne propozycje mebli zagranicznych i polskich liderów wśród producentów. Meble w soczystych zieleniach, słonecznych żółciach i różnych odcieniach błękitu ożywią każde wnętrze, przełamią neutralność i wyeliminują brak wyrazu. Wiosna zagości w Państwa wnętrzu na długo!

Najwięcej propozycji tego typu można wskazać wśród mebli tapicerowanych. Nie trzeba natychmiast zmieniać kanapy czy narożnika... Wystarczy wkomponować we wnętrze fotel, krzesło lub puf w intensywnym kolorze. Warto też zwrócić uwagę na meble takie, jak stoliki, biblioteczki, szafki, czy krzesła, których poszczególne elementy kuszą soczystymi barwami. Innym sposobem na kolor może być barwione bądź zadrukowane szkło, np. w systemach drzwi przesuwnych, we frontach komód, szuflad czy wiszących witryn. Na szkle można ulokować wszystko... wiosnę również! Na przykład: świeżą trawę, kwitnący sad, czyste błękitne niebo, krajobraz przyrody budzącej się do życia po zimie...

Życzymy Państwu odwagi w dobieraniu kolorów i... ciepłej, dającej pozytywną energię wiosny!

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA