Sofa Dives firmy B&B Italia. Projekt: Antonio Citterio. Fot. B&B IItalia

Sofa Dives firmy B&B Italia. Projekt: Antonio Citterio. Fot. B&B IItalia

  • Autor: mg
  • 26 paź 2017 13:25 (aktualizacja: 27 paź 2017 13:27)

Włoskie sofy - światowa elegancja w Twoim salonie!

Włoskie sofy są wyjątkowe zarówno pod względem wzornictwa, jak i jakości wykonania. Bez dwóch zdań trafią one w gusta miłośników klasycznych i nowoczesnych aranżacji. Zobaczcie piękne meble najbardziej znanych włoskich marek.

Czytaj też: Czarne sofy - sposób na aranżację luksusowego salonu

Włoskie wzornictwo jest synonimem dobrego gustu i wysokiej jakości. Dotyczy to zarówno mody, jak i aranżacji wnętrz. Zwłaszcza sofy pochodzące z Półwyspu Apenińskiego wzbudzają zachwyt i trafiają do wielu salonów, których staja się prawdziwą ozdobą. Wśród wielu różnorodnych propozycji można wskazać pewne wspólne mianowniki, którymi są niebanalne wzornictwo, wysokiej jakości materiały i dbałość o precyzję wykonania.

Włoskie sofy zwykle kojarzone są z lekkimi w odbiorze meblami, często wspartymi na wysokich nóżkach. Niejednokrotnie akcentami dekoracyjnymi stają się elementy konstrukcyjne, które projektanci chętnie eksponują. Esencją włoskich sof są przede wszystkim proste, nieskomplikowane formy, unikające przesadnej dekoracyjności. Warto dodać, że dla włoskich producentów mebli bardzo często projektują gwiazdy światowego designu, tego formatu, co Patricia Urqiola, Konstantin Grcic czy Philippe Starck.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce